Судова тяганина за режимний об’єкт та джерела наповнення бучанського бюджету
Водні норми, військовий облік, наповнення бюджету, матеріальна допомога, фінансування заходів, стипендія обдарованим та вартість деревини.
Ці та інші питання винесли на розгляд Бучанського міськвиконкому, що відбувся 21 січня.
На виконкомі затвердили норми водопостачання та водовідведення для споживачів у Гаврилівці та Блиставиці.
Тепер ці послуги надаватиме ПКПП «Теплокомунсервіс», яке має відповідні ліцензію та технічні можливості.
Зазначалося, що організації, які до цього обслуговували споживачів, ліквідовують, бо вони виявилися збитковими для громади. Технічний стан багатьох мереж та агрегатів жахливий.
Військовий комісар Ірпінсько-Бучанського ОМВК Володимир Кондратенко озвучив питання стану військового обліку та окреслив завдання щодо його поліпшення.
Хоча комісар і визнав роботу задовільною, але є певні проблеми, пов’язані з організаційними питаннями.
Та часто вони, на думку першого заступника бучанського міського голови Тараса Шаправського, стосуються чинного законодавства, дещо недосконалого у цьому плані.
Зачепили й питання переселення військкомату до Бучі, що створює певні труднощі для цієї установи. Адже це режимний об’єкт із обмеженим доступом. Але військовики змушені ділити територію із сусідами.
Нагадаємо, що ірпінська влада фактично виселила військкомат з міста, зруйнувавши його приміщення. А земельну ділянку, на якій воно знаходилося, передала студенту під забудову.
На даний час триває судова тяганина уже за приміщення у Бучі, до якого перебралася установа.
За словами секретаря БМР Василя Олексюка, Ірпінська міська рада хотіла визнати своє право власності на це майно. Воно було закріплене за Міжшкільним навчально-виробничим комбінатом (вул. Яблунська, 129).
Проте суди констатували належність військкомату балансовою вартістю майже 8 млн грн до комунальної власності Бучанської територіальної громади.
На виконкомі обговорювали питання наповнення місцевого бюджету, пошуку додаткових джерел фінансових надходжень, ефективного та раціонального використання коштів громади.
Як наголосила начальник фінансового управління Тетяна Сімон, у цьому ракурсі розроблено відповідний план заходів.
Адже багато хто з роботодавців платить своїм працівникам зарплату в «конвертах», офіційно не влаштовує на роботу, не в повному обсязі перераховує податки та збори.
Та й не всі власники вчасно сплачують податок на майно, а орендарі – плату за оренду.
Владі необхідно підвищити контроль за витратою бюджетних коштів, зокрема й щодо нарахування підвищень до посадових окладів, надбавок, допомог тощо.
Потрібно турбуватися про енергозбереження, щоб зменшити витрати на оплату комунальних послуг та енергоносіїв.
Також на виконкомі запропонували встановити вартість реалізації деревини, отриманої від видалення зелених насаджень.
Окрім того, розглядали питання надання одноразової допомоги довгожителями та іншим громадянам, які цього потребують, фінансування молодіжних, спортивних і культурно-мистецьких заходів, виплати стипендії міського голови обдарованій молоді тощо.