Суспільство
Події
Київ

Студенти Могилянки оголосили страйк і вийшли під Кабмін (ВІДЕО)

Студенти виступають за відставку міністра освіти Сергія Шкарлета, підписання контракту з обраним президентом НаУКМА та автономію українських університетів.

Студенти Києво-Могилянської академії оголосили безстроковий страйк через невизнання з боку Міністерства освіти та науки України результатів виборів президента університету.

Як зазначають організатори акції, за законом у МОН відсутні повноваження щодо визнання чи невизнання результатів голосування.

"2 лютого МОН на чолі з міністром освіти Сергієм Шкарлетом оголосило новий конкурс на посаду президента НаУКМА, відмовившись визнавати вибори в університеті. За законом у міністерства відсутні повноваження щодо визнання чи невизнання результатів голосування. Подібне рішення є перевищенням повноважень і тиском на університет. Могилянка понад два роки залишається без очільника", – йдеться в анонсі акції.

У спільноті виступають за відставку міністра освіти Сергія Шкарлета, підписання контракту з обраним президентом НаУКМА та автономію українських університетів.

Однак вже 3 лютого ввечері Міністерство освіти і науки України скасувало наказ про перевибори президента Національного університету. Відповідний документ опубліковано на сайті міністерства.

Втім, сьогодні вранці студенти вийшли на акцію, яка пройшла під гаслом "Міністр тимчасовий, Могилянка — вічна!". Під Кабінетом міністрів зібралося понад 100 осіб.

Згодом прем'єр-міністр Денис Шмигаль зустрівся з представниками студентського самоврядування НУ «Києво-Могилянська Академія» та повідомив, що МОН вже скасувало свій наказ про повторний конкурс.

"Уряд не втручається у внутрішні справи вишів, оскільки автономія університетів має бути непорушною. Будь-які внутрішні конфлікти мають вирішуватися без втручання третіх осіб.

Домовились, що вимоги студентів та викладачів НаУКМА будуть подані у встановленому законодавством порядку. Відповідні органи вивчать факти, і з огляду на результати перевірки будуть ухвалені рішення", – заявив він.

Нагадаємо, у Києві на Майдані Незалежності відбулася акція вдячності союзникам України. Десятки українці висловили свою подяку громадянам країн, які підтримують Україну та надають зброю на тлі загрози російського вторгнення.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.