Новини
Україна

Студент КПІ розробив евакуаційний наземний дрон: рятує воїнів та медиків (ВІДЕО)

Їх розробив переселенець зі Слов’янська Дмитро Мамонов. Евакуаційні дрони транспортують поранених: в теплу погоду влітку та взимку по снігу.

Київські КПІ імені Ігоря Сікорського сконструювали та створюють ноші, що їх розробив переселенець зі Слов’янська Дмитро Мамонов. Евакуаційні дрони здатні перевозити поранених і в теплу погоду влітку, і взимку по снігу.

"Складані ноші дуже легкі, компактні, легко вміщаються в багажник автомобіля та мають схвальні відгуки від військових. Кожен охочий може доєднатись до команди розробників чи допомогти матеріально".

Перші ноші уже відправлено на фронт і вони з лютого рятують життя людей, доставляючи їх у необхідне безпечне місце. Як розповів Іван Підпалько, студент КПІ, наземні дрони можуть долати дистанції до 5 км та перевозять 120 кг.

"Військові кажуть, що дуже класна це машинка. Ми самі робимо колеса, гусениці. Після пар або на вихідних. Дуже часто в суботу або в неділю у наш вільний час збираємось і робимо".

У 2024 році навчитися керувати цивільними дронами можна буде в 7 профтех училищах країни. Заклади освіти вже отримали 28 дронів, а їхні викладачі опанували теоретичну і практичну програму для такого навчання.

Читайте також: