Стихійне сміттєзвалище у Глевасі завдало збитків на 6 мільйонів гривень (ФОТО)
![Стихійне сміттєзвалище у Глевасі завдало збитків на 6 мільйонів гривень (ФОТО) Стихійне сміттєзвалище у Глевасі завдало збитків на 6 мільйонів гривень (ФОТО) - зображення](/storage/resized/lg/news/9e2f8de4-0687-4063-96cc-f8bf9abaaa90/Дизайн без названия (5).jpg)
Про це розповіли в ДЕІ Столичнго округу.
Державні інспектори ДЕІ Столичного округу здійснили огляд місця заподіяння шкоди довкіллю у Глевахівській територіальній громаді Фастівського району Київської області. Поруч із залізничною колією, на земельній ділянці державної власності виявлено незаконне скидання побутових відходів.
За даними огляду, на забрудненій ділянці площею понад 1 376 кв. м накопичилися змішані побутові відходи (папір, картон, скло, пластик, деревина, текстиль, метал, упаковка) та біовідходи від зелених насаджень. Висота накопичення відходів сягала до 0,3 м. Земельна ділянка, яка має кадастровий номер 3221455300:01:069:0015, є державною власністю та призначена для розміщення і експлуатації будівель і споруд залізничного транспорту. Загальна площа цієї ділянки становить 51,2838 га.
![Стихійне сміттєзвалище у Глевасі завдало збитків на 6 мільйонів гривень (ФОТО) Стихійне сміттєзвалище у Глевасі завдало збитків на 6 мільйонів гривень (ФОТО) - зображення](/storage/resized/lg/news/9e2f8de4-0687-4063-96cc-f8bf9abaaa90/Дизайн без названия.jpg)
Проведений огляд дозволив скласти акт, згідно з яким заподіяні збитки оцінено у 6 168 520,58 грн. Державні інспектори зазначили, що незаконне скидання побутових відходів порушує вимоги природоохоронного законодавства. Згідно зі статтями 96 та 211 Земельного кодексу України, землекористувачі несуть відповідальність за псування та забруднення земель, а відповідно до статті 56 Закону України "Про охорону земель" винних не звільняють від обов’язку відшкодування шкоди.
Матеріали огляду направлено до Фастівського РУ ГУНП у Київській області для подальшого розгляду обставин справи та прийняття рішення щодо внесення відповідних відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Цей випадок підкреслює важливість суворого дотримання вимог земельного законодавства та охорони довкілля, а також необхідність своєчасного реагування на екологічні загрози, що висуваються громадськістю через електронні сервіси.
Нагадаємо, у Бучі та Ворзелі встановлюють додаткові контейнери для небезпечних відходів
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і дивіться нас на YouTube. Також читайте та підписуйтесь на нас у Facebook Погляд Київщина та Іnstagram.