Новини
Новини світу

США, ЄС та Китай: саміт із безпеки штучного інтелекту (ВІДЕО)

Двадцять вісім країн схвалили декларацію Блетчлі (Bletchley declaration) в перший день саміту з безпеки ШІ.

Велика Британія, США, ЄС, Австралія та Китай погодилися, що штучний інтелект (ШІ) становить потенційно катастрофічний ризик для людства.

Про це пише The Guardian.

Така заява викладена у першій міжнародній декларації, присвяченій цим технологіям. Комюніке знаменує собою дипломатичний успіх для Великобританії й, зокрема, для прем'єра країни Ріші Сунака.

Двадцять вісім урядів підписали так звану декларацію Блетчлі (Bletchley declaration) в перший день саміту з безпеки штучного інтелекту, організованого британським урядом. Країни домовилися працювати разом над дослідженнями безпеки ШІ, хоча очевидно, що США та Великобританія змагаються за лідерство в розробці нових правил.

Сунак привітав цю заяву, назвавши її "досить неймовірною".
"Немає нічого більшого трансформатора для майбутнього наших дітей і онуків, ніж такий технологічний прогрес, як ШІ. Ми зобов’язані гарантувати безпечний і відповідальний розвиток штучного інтелекту, враховуючи ризики, які він створює на досить ранніх стадіях процесу".

Міністерка з питань технологій Великобританії Мішель Донелан, заявила журналістам:

"Вперше країни погодилися з тим, що нам потрібно не лише незалежно, а й колективно розглядати ризики, пов’язані з передовим ШІ".

ШІ належить до передових систем, які, на думку деяких експертів, можуть стати розумнішими за людей під час виконання низки завдань. У кулуарах саміту американський мільярдер Ілон Маск, власник Tesl, SpaceX і соціальної платформи X попередив:

"Вперше ми зіткнулися з ситуацією, коли відбувається щось, що буде набагато розумнішим за найрозумнішу людину… мені не зрозуміло, чи можемо ми насправді контролювати це".

Додамо, Китай підписав декларацію, яка включала таку пропозицію: “Ми вітаємо зусилля міжнародної спільноти зі співробітництва в галузі ШІ для сприяння інклюзивному економічному зростанню, сталому розвитку та інноваціям, для захисту прав людини та основних свобод, а також для зміцнення суспільної довіри та довіри до Системи штучного інтелекту зможуть повністю реалізувати свій потенціал”.

Читайте також: