18.09.2018
Ігор Швець 0
18 вересня у Верховному Суді України розглянули касаційну скаргу батьків жорстоко убитої у Ворзелі Ірини Шульженко на рішення Апеляційного суду Київської області, який пом’якшив убивці покарання з довічного на 15 років ув’язнення, та спрямували справу на повторний розгляд.
Минулого року в Ірпінському міському суді тривав судовий процес над молодиком, який 4 липня 2015 року у Ворзелі скоїв жахливе вбивство неповнолітньої.
Злочинець, якого свого часу судили за крадіжки, наніс 17-річній дівчині майже 40 ножових поранень. На останньому засіданні, яке відбулося 8 серпня, суд виніс вбивці вищу міру покарання — довічне ув'язнення.
Трагічні події розгорталися у незавершеній новобудові, що знаходиться на території селища. За свідченнями звинувачуваного у злочині Олександра Крицького (1995 р. н.), у ніч вбивства він з потерпілою прийшов до АЗС.
Там молодь придбала енергетичні алкогольні напої, а потім вирушила до згаданої будови, щоб залишитися наодинці.
Тіло дівчини згодом було виявлено. Правоохоронці затримали підозрюваного. Крицький зізнався у скоєнні злочинів — вбивстві з особливою жорстокістю та крадіжці особистих речей дівчини (фотоапарат, планшет).
Свій вчинок злочинець мотивував насмішкою з боку потерпілої щодо його чоловічого безсилля унаслідок алкогольного сп’яніння. Образившись, молодик наніс їй майже 40 колото-різаних поранень ножем.
В основному удари були спрямовані в груди та шию. Залишивши тіло на місці злочину, уранці він вирушив на радіоринок, щоб продати речі вбитої.
Апеляційний суд Київської області пом’якшив убивці покарання з довічного на 15 років ув’язнення. Батьки вбитої дівчини подали касаційну скаргу до Верховного Суду України, який і розглянув справу по суті.
Колегію ВСУ не переконали ні позитивна характеристика із СІЗО, де перебував Крицький, ні запевняння у щирості каяття за скоєний злочин.
Адже більш вражаючими є факти неймовірної жорстокості убивці, який завдав численних ножових поранень Ірині, а потім ще й поїхав продавати її речі. Батьки не можуть цього пробачити.
Суддівська колегія ВСУ під головування Лева Кишакевича скасувала рішення Апеляційного суду Київської області щодо пом’якшення вироку та спрямувала цю справу на повторний розгляд до апеляційної інстанції.