Справа ПВК «Вагнера»: ТСК не знайшла доказів «зливу» інформації
У звіті ТСК зазначається, що комісія не виявила ознак втручання Офісу президента чи витоку інформації про спецоперацію щодо затримання російських бойовиків.
Згідно з інформацією, оприлюдненою на сайті парламенту, комісія дійшла висновку, що документування осіб, які могли мати відношення до російських приватних військових компаній і брати участь у війні на Сході, тривало з першої половини 2018 року до початку липня 2020 року.
За цей час Міністерство оборони провело близько двох тисяч «співбесід» з імовірними бойовиками. З них відібрали близько 500 осіб, які викликали «оперативний інтерес», але лише по 396 вдалося встановити особи бойовиків.
У звіті ТСК стверджується, що розвідка Міноборони у співпраці з СБУ розглядала можливість транспортувати під контролем 33 осіб з території РФ до країни, де їх можна було б офіційно затримати.
Спецоперація по «вагнерівцях» розпочалася в червні минулого року і проводилася, як зазначається у звіті ТСК, виключно ресурсами українських силових структур. Однак згодом було ухвалене рішення відкласти проведення операції, яка мала розпочатися 25 липня на 30 липня того ж року. Хто віддав такий наказ у звіті на сказано.
ТСК не встановила «документально оформленої вказівки про відтермінування» операції з боку будь-якої посадової особи. Також у ТСК не знайшли доказів того, що президент Володимир Зеленський особисто доручив відтермінувати захід, і заявили, що голова Офісу президента Андрій Єрмак не має повноважень віддавати такий наказ керівнику ГУР Міноборони.
Отож, у підсумку ТСК повідомила, що затримання 33 «вагнерівців» у Білорусі було результатом роботи білоруської спецслужби. Однак зазначимо, що звіт, опублікований 15 листопада є проміжним і робота комісії триватиме.
Також ви можете ознайомитись з попередніми випусками новин на сайті за посиланням – новини Київщини, обговорити це на Facebook в коментарях під відео. Також можна долучитись до перегляду наших сюжетів на Youtube, або можна слідкувати за нами в Telegram канал.