Новини
Здоров'я
За кордоном

Спалах вірусу невідомого типу у Китаї: вже померло двоє людей


Схожий вірус в 2002-2003 роках убив понад 800 чоловік по всьому світу.

В кінці грудня в місті Ухань провінції Хубей зафіксовано спалах пневмонії невідомого походження. 3 січня було виявлено 44 випадки, при цьому 11 осіб перебували в тяжкому стані. І хоча ні джерела захворювання, ні шляхів його поширення виявлено не було – більше 160 чоловік, які тісно контактували з хворими, були взяті під спостереження.

Багато пацієнтів працювали на місцевому ринку морепродуктів. Наразі він закритий. Хворі скаржаться на лихоманку, у деяких утруднене дихання. Рентгенографія грудної клітини показує, що в окремих випадках хвороба вражає легені.

Наразі відомо, що вже двоє людей померло від цього вірусу. Як повідомляє The Guardian з посиланням на The Reuters і AFP, 69-річний чоловік був госпіталізований з порушенням функції нирок і серйозними поврежденіемі багатьох органів. Він помер 15 січня. Першим загиблим став чоловік з Ухань у віці 61 року, який помер 9 січня від пневмонії після підтвердженого позитивного тесту на новий тип вірусу.

У четвер перший випадок нового захворювання був відзначений в Японії, але уражена вірусом людина прибула на територію країни з Китаю. Також хворобу перенесла китайська туристка, яка прилетіла на відпочинок до Таїланду. В аеропортах Гонконгу і Сінгапуру введені заходи санітарного контролю: пасажирів з Ухань з підвищеною температурою відправляють на карантин.

Натомість вчора комісія зі здоров'ю в місті Ухань заявила, що 12 уражених вірусом людей вже одужали і виписані з лікарні, але ще п'ятеро перебувають у важкому стані.

Глава підрозділу нових захворювань ВООЗ Марія Ван Керкхове заявила, що не виключено, що новий тип коронавірусу, зареєстрований в Ухані, передається повітряно-крапельним шляхом від людини до людини.