Сьогодні зустрічаємо астрономічну весну: 20-го березня весняне рівнодення
В Північній півкулі офіційно почалася весна: стартом вважається день весняного рівнодення.
Сьогодні, 20 березня, настає весняне рівнодення. Сонце в цей день перетинає небесний екватор і переходить з Південної півкулі небесної сфери в Північну. З цього часу до нас приходить астрономічна весна, а в Південну півкулю – осінь.
Цікаво знати, що незважаючи на назву, твердження, що в цей день «день дорівнює ночі», не зовсім вірне: хоча світлий і темний час доби в дні рівнодення максимально рівні – день завдяки рефракції все ж трохи довший на кілька хвилин і триває трохи більше 12 годин.
В давні часи офіційною датою весняного рівнодення вважали 21 березня. Але наразі відомо, що рівнодення не має фіксованої дати і щороку зміщується на кілька годин. Для прикладу, у XXI столітті на 21 березня це явище випало в 2007 році, а в наступний раз це відбудеться лише в 2103 році. А в 2096 році весняне рівнодення буде 19 березня. Та найчастіше весняне рівнодення припадає саме на 20 березня. Але і в часі є розбіжності. В звичайний рік момент рівнодення настає майже на 6 годин пізніше, ніж в попередній, а у високосний – на трохи більше ніж на 18 год раніше. Цьогоріч весняне рівнодення припадає на 20 березня 05:50 за київським часом.