Суспільство
Блоги
Російсько-Українська війна

Софія Мартинюк: Меморіалізація війни - від болю до переосмислення

Вчора відбулась неформальна зустріч таких різних людей, але говорили ми про речі, важливі для кожного. Митці, фахівці, родини полеглих Героїв, представники влади та ветерани ділились досвідом, піднімали актуальні питання, рефлексували пережите.

Софія Мартинюк: Меморіалізація війни - від болю до переосмислення - зображення

Як створювати меморіали? Коли? Які ідеї та наративи варто закладати в меморіальні проєкти? Хто і коли їх має створювати? Яке місце митців в цій війні? Кому потрібне мистецтво військового стану? Існування мистецтва, яке привертає увагу до війни в Україні і водночас створення проєктів, які паразитують, хайпують на нашій травмі. Якими нас бачать іноземці та чому ми не відповідаємо їхньому шаблону "жертви"?

Про це та більше була наша жива розмова про памʼять.

Дякую Kатерині Семенюк за те, що ділишся досвідом та допомагаєш нашій громаді знайти свій шлях осмислення воєнних подій.

Софія Мартинюк: Меморіалізація війни - від болю до переосмислення - зображення
Kатерина Семенюк
Софія Мартинюк: Меморіалізація війни - від болю до переосмислення - 9ed792b9-efa5-493e-ba36-1f1c33189050 - зображення

Kатерина Семенюк - культурна менеджерка, кураторка, співзасновниця платформи культури пам’яті Минуле / Майбутнє / Мистецтво, голова ГО "Культурні практики"

Дякую родинам полеглих Героїв та ветеранам, які проговорюють свої відчуття, як би важко не було підіймати та ворушити ці болючі спогади. Борис Балмасов, Лина Украинец.

Дякую всім фахівцям та представникам влади, які не знаходяться у вакуумі та хочуть почути.

Past / Future / Art, Самойленко Євгенію, Євгенії Антонюк, "Меморіал героїв", Катерині Даценко, Катерині Литвин, Руслану Савчуку, Насті Пасекі, Гаяне Авакян, Галині Глеба, Lin Popova, Наталія Шкірко (творчий псевдонім Natalka Poltavka), Олександрі Гужон.

Софія Мартинюк: Меморіалізація війни - від болю до переосмислення - зображення
Софія Мартинюк: Меморіалізація війни - від болю до переосмислення - 1 - зображення

Дякую всім митцям, які взяли участь у виставці "Говорить Ірпінь", присвяченій третій річниці звільнення міста та долучились до обговорення! Ваша творчість надихає, документує, відновлює, рефлексує: Юлії Маклюк, Козаченко Роксолані, Світлані Гриб, Олені Приходько, Любові Тютіновій, Іллі Яровому, Сергію Спіжовому, Юрію Ключнику, Ярмоніку Антону, Зоряні Дзюблюк, Михайлу Алексеєнку.

Софія Мартинюк: Меморіалізація війни - від болю до переосмислення - зображення
Софія Мартинюк: Меморіалізація війни - від болю до переосмислення - 1 - зображення
Софія Мартинюк: Меморіалізація війни - від болю до переосмислення - 9ed79459-d1c1-48b2-a2b4-39473a919e49 - зображення

Софія Мартинюк - художниця, культурна менеджерка, радниця Ірпінського міського голови з мистецьких питань.

Софію в Ірпені знають як ініціаторку створення дитячої збірки спогадів і малюнків "Ірпінь – мій дім", монументу "Воля" із залишків боєприпасів та інших мистецьких проєктів. З дитинства Софія займалася малюванням, закінчила художню академію (НАОМА), розписувала стіни, створювала мурали. Сьогодні бере участь у проєктах відновлення рідного міста, в написанні нової стратегії міста, згуртувавши навколо себе мистецьку спільноту Приірпіння, читає лекції в різних містах України.

Рекомендуємо переглянути документальний фільм "Це треба робити тут і зараз".

Софія Мартинюк разом із Павлом Нетьосовим розповідають про вшанування загиблих захисників. Фільм складається з двох частин https://youtu.be/g-HdtofDItY (1 частина), https://youtu.be/juZmpEszlWs (2 частина).

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і дивіться нас на YouTube. Також читайте та підписуйтесь на нас у Facebook Погляд Київщина та Іnstagram.