Новини
Україна
Здоров'я
Україна-суспільство

Скільки отримуватимуть мобільні бригади з вакцинації населення

19.02.2021 Надiя Проценко 0

На думку прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля, вакцинація в Україні від коронавірусу розпочнеться найближчим часом, адже він упевнений, що відстрочення постачань вакцин від COVID-19 істотно не вплине на вакцинальну кампанію.

фото - freepik.com

«Погляд» раніше писав, що вакцинація в Україні не почалась через технічні проблеми. Однак для проведення імунізації населення на першому етапі (усього їх заплановано п’ять) створено 572 мобільні бригади. До складу такої мобільної бригади входять: 1 лікар, 1 резервний лікар, 2 медичні сестри, 1 резервна медична сестра та 1 водій. За місяць мобільна бригада зможе щепити 1 320 громадян.

фото - freepik.com

Про це розповіла на брифінгу 19 лютого перша заступниця міністра охорони здоров’я України Ірина Садов’як. Вона повідомила, що 15 лютого Кабінет Міністрів України затвердив пакети Програми медичних гарантій (ПМГ) на 2021 рік (усього буде 35 пакетів), а також вніс зміни у ПМГ на І квартал цього року.

Мова йде про постанову Кабінету Міністрів України №120 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 25 квітня 2018 р. № 410 і від 5 лютого 2020 р. № 65».

«Цією постановою передбачено введення нового пакету послуг з вакцинації населення від COVID-19», -

Ірина Садов’як

За її словами, глобальна ставка тарифу для команд, які будуть вакцинувати населення, складає 8 247 грн на медичну команду. Тариф за медичну послугу з вакцинації складає 25 грн за перше щеплення та 60 грн - за повторне.

фото - freepik.com

Також постановою передбачається скасування ковідного пакета для екстреної медичної допомоги. Водночас глобальна ставка для «екстренки» підвищиться до 253 грн в рік, тоді як раніше вона становила 163 грн. Саме ці тарифи починають діяти з 1 лютого.

Нагадаємо, запис на вакцинацію від коронавірусу розпочнеться 1 березня. Йдеться про тих українців, які не потрапляють у групи ризику. Записатись у чергу на вакцинацію від COVID-19 можна буде трьома способами: через спеціальний сайт з вакцинації, який відкриється найближчим часом, через електронні черги у сімейних лікарів, а також телефоном контакт-центру.

«Погляд» також писав, що за надання допомоги коронавірусним пацієнтам у 2020 році Національна служба здоров’я України виплатила медичним закладам понад 19 млрд грн.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.