Новини
Суспільство
Київщина-суспільство
Київ

Скандальний демонтаж інсталяції на місці розстрілів майданівців


Представники "Національного корпусу" влаштували демонтаж інсталяції з радянського минулого, встановлених на Алеї Героїв Небесної Сотні у центрі Києва. Музеї Революції Гідності прокоментував події.

Національного корпус спираючись на те, що не отримали пояснень щодо появи на Алеї Героїв Небесної Сотні "радянської інсталяції", розпочали допомагати комунальникам демонтувати споруди. Мер столиці Віталій Кличко прибув на місце подій і доручив демонтувати декорації, які обурили націоналістів. Але Нацкорпус зробив "демонтаж", не чекаючи комунальників. Під час демонтажу відбулися зіткнення з поліцією, яка прибула на місце події. Є затримані.

Фото Богдан Кутепов, Дмитро Хілюк
Фото Богдан Кутепов, Дмитро Хілюк

У Національному музеї Революції Гідності спробували пояснити появу муляжів автоматів радянського зразка з газованою водою та інших атрибутів радянського минулого на алеї Героїв Небесної Сотні:

Інформаційний простір наповнений обуренням і звинуваченнями, зокрема на адресу Національного музею Революції Гідності, щодо появи тимчасових конструкцій на алеї Героїв Небесної Сотні.Насамперед інформуємо, що алея Героїв Небесної Сотні передана Музею у користування для облаштування меморіально-музейного публічного простору. Музей не може перешкоджати руху людей на алеї, проведення будь-яких мирних акцій, як державних, так і громадських.Про необхідність облаштувати простір алеї для відзначень 30 річниці Музей повідомили усно. На короткій зустрічі з організаторами заходів представників Музею повідомили, що планується інсталяція, яка символізуватиме шлях українців до проголошення Незалежності – від часів трипілля до сьогодення. Нами було наголошено, що при цьому недопустимо вносити будь-які зміни в народний меморіал, конструкції не повинні пошкоджувати бруківку, всі дії мають бути погодженими з Офісом генерального прокурора. Також зі свого боку представники Музею звернули увагу на недопустимість дій, меседжів та візуального ряду, які можуть ображати пам’ять Героїв Небесної Сотні.Офіційного листа з детальнішим описом планованого облаштування алеї на адресу Національного музею Революції Гідності від організаторів заходів не надходило. Організаторами заходів з відзначення 30 річниці проголошення Незалежності України є зокрема Міністерство культури та інформаційної політики, у структурі якої є Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності. Відповідно до правил, проведення таких заходів погоджується у КМДА, адміністрацію Музею при цьому зобов’язані лише ставити до відома. Музейно-меморіальний комплекс не уповноважений забороняти чи дозволяти такі заходи, як і впливати на їх сценарії. Проте ми завжди звертаємо увагу організаторів на меморіальний статус алеї та дбаємо про збереження пам’яток, пов’язаних з Революцією Гідності.Вважаємо, що ситуація, яка склалась, викликана насамперед відсутністю комунікації організаторів, зокрема органів влади, із громадськістю. Також вважаємо, що запорукою однозначного сприйняття у суспільстві алеї як меморіального простору є поява на цьому місці Меморіалу Героям Небесної Сотні.

Ігор Пошивайло, директор Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні на своїй сторінці в facebook надав змістовний коментар:

Встановлення інсталяцій для відеоролика і дійства у межах відзначення 30-річниці незалежності у такий спосіб і у такій формі, без жодної комунікації і відкритості, є неприйнятними. Зважаюючи на сакральність простору, на боротьбу за пам'ять, на ситуацію у країні. Виглядає як цілеспрямована багатоцільова провокація - проти України та її Героїв, проти Музею Революції Гідності зокрема. Вже чимало коментарів і роз'яснень у просторі. Найголовніше - Національний музей Революції Гідності • Maidan Museum ЖОДНИХ ПОГОДЖЕНЬ - усних чи письмових - на встановлення інсталяцій не надавав, ніхто до нього ані з цим, ані з іншою інформацією не звертався. Деякі посадовці, політики та гарячі голови звалюють це на нас (звісно, так простіше), то все дуже просто - надайте ці погодження, доведіть правдивість ваших тверджень. Ситуація на Алеї Героїв Небесної Сотні завжди буде "гарячою", допоки суспільство і влада не дійдуть згоди, що таки маємо разом дбати не за політичні дивіденти чи персональні амбіції, партійні прапорці чи містечкові пріотритети, а за нашу історичну пам'ять і за державність.

Фото Богдан Кутепов, Дмитро Хілюк

Віталій Кличко, міський голова Києва прокоментував події одразу після врегулювання конфілку:

"Я вважаю, що на місці, де загинули українські патріоти, не доречні символи ностальгії за Радянським Союзом".

Друзі! Щодо "інсталяції" на Алеї Героїв Небесної сотні. Керівництво Національного Меморіального комплексу Героїв Небесної сотні - Музею Революції Гідності підтвердило, що встановлення "інсталяції" було погоджене з ним.

Місто не видавало жодних дозвільних документів на подібні перформанси. Організацією відзначення Дня Незалежності, зокрема, концепцією та декораціями для святкових заходів опікується Офіс Президента. 

Розпорядженням КМДА до відзначення 30-річчя Незалежності України на Алеї Героїв Небесної сотні передбачене тільки покладання квітів.

Інспектор Департаменту благоустрою КМДА зараз перебуває на місці і очікує від керівництва Меморіалу документів, на підставі яких встановили "інсталяцію".

Я вважаю, що на місці, де загинули українські патріоти, не доречні символи ностальгії за Радянським Союзом...

https://www.youtube.com/embed/IY4CO_437pI

ІА “Погляд” вже повідомляв, що в Києві відбудеться унікальний концерт «Ковчег. Україна».

Також ми інформували, що мер Києва власним прикладом закликав киян робити щеплення.

Також ви можете ознайомитись з попередніми випусками програми на сайті, обговорити це на Facebook в коментарях під відео. Також можна долучитись до перегляду наших сюжетів на Youtube, або можна слідкувати за нами в Telegram каналі.