Новини
Україна
Київ

Скандал щодо демонтованого в Києві МіГ-17: нові подробиці

Бажання якнайшвидше та малим коштом вирішити питання літака-памʼятника МіГ-17, не дозволило відповідальним особам у РДА допомогти музею в збереженні історії авіації України.

Скандал щодо демонтованого в Києві МіГ-17: нові подробиці - зображення

У березні навколо демонтованого в Києві МіГ-17 розгорівся справжній скандал.

Літак-пам'ятник МіГ-17 на подвір’ї столичної школи №5 на вулиці Садово-Ботанічній зняли та порізали.

Тоді ж у ЗМІ йшлося про те, що Музей авіації не захотів забирати літак. Сьогодні, 25 квітня, на Facebook-сторінці Державного музею авіації ім О.К. Антонова повідомили нові подробиці.

"Ми написали запити у всі відповідні органи, провели багато розмов телефоном і встановили відповідального за цю подію. Демонтаж став можливим за подгодження з Управлінням освіти Печерського району міста Києва. Нам було повідомлено, що памʼятник перебував у небезпечному технічному стані і надходило багато звернень від батьків учнів школи №5 та різного рівня депутатів з вимогою демонтажу. Також, нам було нагадано про закон щодо декомунізації.

До ДМА звернень з пропозицією на передачу не було, тому що 2018(!) році таке звернення відбулось і Музей тоді погодився його прийняти за умови здійснення демонтажу та перевезення силами адміністрації району чи міста (на той час в ДМА було інше керівництво). Але цього не сталось", ‒

Державний музей авіації ім О.К. Антонова

Також з'ясувалося, що виявляється літак-памʼятник був "нічий", тобто в жодної структури він на балансі не перебував, тож дозвіл на демонтаж був наданий комерційній структурі, яка займається утилізацією металобрухту.

Таким чином, законних підстав для перегляду або опротестування цього рішення не існує.

"Нам дуже шкода, що бажання якнайшвидше та малим коштом вирішити питання літака-памʼятника МіГ-17, не дозволило відповідальним особам у РДА допомогти нам в збереженні історії авіації України", ‒

Державний музей авіації ім О.К. Антонова

Проте, завдячуючи розголосу у ЗМІ, представники однієї з територіальних громад України звернулись з пропозицією передати музею три літаки-памʼятники: МіГ-21, МіГ-23 та Су-7.

"Наразі наші фахівці вивчають всі технічні питання та планується відрядження для обстеження стану майбутніх експонатів", ‒

Державний музей авіації ім О.К. Антонова

Нагадаємо раніше також повідомлялося, що куратори Метрополітен-музею в Нью-Йорку перекласифікували трьох художників як українських: Івана Айвазовського, Архипа Куїнджі та Іллю Рєпіна – їх раніше теж називали росіянами.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.