Головні новини
Економіка

Швеція - Україні: надає 28 млн євро на військову підтримку (ВІДЕО)

Уряд Швеції виділить 28 мільйонів євро на підтримку обороноздатності України. Частину цих грошей спрямують на три військові коаліції, до яких залучений Стокгольм, а іншу — фонд НАТО для України.

Про це йдеться у пресрелізі Міністерства оборони Швеції.

"Ми продовжуємо підтримувати Україну і робитимемо це доти, доки це буде необхідно. Шведська підтримка буде поступово рухатися в бік закупівлі нового обладнання у промисловості, щоб передати його Україні. Завдяки цим платежам до фондів ми можемо посилити обороноздатність України у сфері безпілотників, розмінування та посилення спроможностей ВМС України", — прокоментував фінансування шведський міністр оборони Пол Йонсон.

Уряд доручив Збройним силам Швеції здійснити виплати трьом коаліціям, членом яких є Швеція:

  • 5 мільйонів євро — Коаліції з розмінування для спільної закупівлі обладнання та підготовки українського персоналу;

  • 3 мільйони — для Коаліції з морської безпеки. Коаліція має на меті підвищити спроможність України забезпечити безпеку морських перевезень у Чорному морі, а також посилити спроможність ВМС України у сфері морської розвідки, боротьби з десантними військами, контролю над морем та протидії російським військовим кораблям.

  • 10 мільйонів — для Коаліції безпілотників. За ці гроші тренуватимуть солдатів ЗСУ та придбають дрони.

Крім того, Збройні сили Швеції перекажуть 10 мільйонів євро до Трастового фонду Комплексного пакету допомоги НАТО Україні, метою якого є закупівля пального, медичного обладнання, військового навчального обладнання та підтримка у зміцненні та модернізації інститутів оборони та безпеки України.

Нещодавно Уряд Швеції виділив приблизно $3,7 млн (40 млн шведських крон) на гуманітарну допомогу для України.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.