Новини
Автоновини

Штрафи за порушення безпеки пропонують підвищити

30.11.2020 Дар'я Сафронова 0

Через високий показник смертності у ДТП рекомендують посилити покарання у тисячу разів.

Фото: pixabay

Радник міністра внутрішніх справ України Михайло Апостол в ефірі каналу “Україна 24” наголосив на сумній статистиці: майже щодня у ДТП гинуть до 10 українців, а травмується втричі більше.

Нагадаємо, 25 листопада набули чинності прийняті зміни до діючих Правил дорожнього руху, серед яких — зобов’язання користуватися пасками безпеки всім водіям та пасажирам, окрім тих, кому це непідвласно через фізіологічні особливості функціювання організму, а також водіям та пасажирам спецтранспорту.

Проте Михайло Апостол вважає, що штрафи за непристебнуті паски безпеки повинні бути значно вищі. Також має бути невідворотність покарання за порушення ПДР.

“По-перше, людина повинна розуміти, що мова йде про його життя і життя пасажира. В першу чергу це буде прописано в законі, але штраф, який сьогодні є, повинен бути вище навіть не в десять, а в сотні і тисячі разів. У скільки ви оцінюєте людське життя?” - прокоментував радник Арсена Авакова.

Він запропонував значно підвищити покарання за недотримання безпеки на дорозі щонайменше у сто або навіть тисячу разів: 51 грн штрафу замало для того, щоб люди замислювались, чи дійсно потрібно нехтувати усіма застереженнями.

Як повідомляв “Погляд”, зміни у ПДР, зокрема, торкнулись дизайну та зображень деяких знаків дорожнього руху.

Раніше “Погляд” інформував, що у зв’язку з підвищенням мінімальної заробітної плати пропонується повернутися до оподаткування автомобілів вартістю 1,2 млн грн.