Новини
Україна
Головні новини
Суспільство
Культура

Шлях / Yol — найбільший в Україні проєкт про кримськотатарську культуру: стартує в серпні


З серпня по листопад 2021 року в Україні стартує масштабний культурно-мистецький проект - Шлях / Yol. Програма презентує багатовікову історію та культуру кримських татар за період незалежності, унікальна ініціатива, яка засвідчує нерозривність зв’язків України й півострова Крим

Фото з facebook.com/shlyah.yol

Організатори провели анонс програми:

Що таке «Шлях / Yol»? Культурно-мистецький проєкт, аналогів якого ще не було в Україні. Найбільший проєкт, присвячений кримськотатарській культурі за період незалежності. Унікальна ініціатива, яка об’єднала найвідоміших кримських татар і багатьох українців.

Коли ми вирушаємо? Серпень 2021 Що презентуємо? 2 виставкові проєкти під кураторством Рустема Скибіна і Влодка Кауфмана, 4 мистецькі резиденції, 5 театральних перфомансів, автопроїзд від Києва до Криму за маршрутом Чумацького шляху, 1 унікальний альбом народних пісень від Джамали, 1 VR-виставка (у віртуальній реальності), близько 200 предметів ужиткового мистецтва. Понад 20 лекцій відомих діячів. 1 симфонічний оркестр під керівництвом Кирила Карабиця. Близько 50 відеоматеріалів,1 айдентика для презентації кримськотатарської культури у світі, 5 спецпроєктів у ЗМІ, 1 дитяча платформа, 1 мобільний додаток із вивчення кримськотатарської мови, 3 книги (1 артбук + 2 дитячі книги), 5 настільних ігор виставки в 6 музеях України. Офлайнові події в 10 містах України і близько 3000 км дороги 10 областями України.

Проект Шлях/Yol об’єднав відомих кримських татар і українців — Mustafa Jemilev, Рустем Скибін, Влодко Кауфман, Emine Dzheppar, Jamala | ДжамалаМирослав Маринович, Ахтем Сеітаблаєв, Alim Aliev, Петро Гончар, Kirill Karabits - Кирило Карабиць, Сергій Дмитрієв, Sevgil Hayretdın Qızı Musaieva та багато інших. Загалом у проекті задіяні понад 500 людей.

Проєкт реалізується ГО «Ель Чєбєр» за підтримки Український культурний фондUkrainian Institute - Український інститут і Кримський дім.

https://www.youtube.com/embed/pJouQz_W658

ІА “Погляд” вже повідомляв, що до Міжнародного дня корінних народів Національного музей історії України відкрив виставку кримськотатарських весільних атрибутів.

Також ми інформували, що аудіокнигу з історією кримських татар “Світи. Народи. Історія кримських татар” перекладено українською.

Також ви можете ознайомитись з попередніми випусками програми на сайті, обговорити це на Facebook в коментарях під відео. Також можна долучитись до перегляду наших сюжетів на Youtube, або можна слідкувати за нами в Telegram каналі.