Новини
Київщина-суспільство

Школяр з Київщини створив проєкт із перероблення пластику: наразі друкує деталі на 3D-принтері для військових (ВІДЕО)

Повномасштабну війну хлопець зустрів у рідному селі Катюжанка, що на Київщині. Через російську окупацію Кирило з сім’єю був вимушений виїхати.

Учень десятого класу школи у селі Катюжанка, що на Київщині, разом із друзями зібрав кошти на 3D-принтер, на якому тепер друкують деталі для дронів.

Про це йдеться у проєкті "Покоління Перемоги".

Хлопця звати Кирило Гарнага. Село Катюжанка, у якому він мешкає, було під російською окупацією майже 50 днів на початку повномасштабної війни. Хлопець розповідає, що до цього він жив як звичайний підліток і до останнього не вірив, що почнеться війна.

Коли рідне село окупували, Кирило та інші члени його родини майже не виходили з дому, бо це було небезпечно.

"Росіяни грабували будинки, виносили пральні машинки, годинники, іграшки... Через деякий час ми виїхали з села, а коли повернулись — виявилось, що наш будинок теж пограбовано, а мою улюблену кішку вбито. Досі часто намагаюсь знайти якісь речі, шукаю — і розумію, що їх винесли окупанти", —

розповідає він.

Коли родина Кирила повернулась в Катюжанку після деокупації, їм довелося починати життя наново. Хлопець почав міркувати над тим, як він може бути корисним своїй країні.

Свою волонтерську діяльність він почав з участі у проєкті UAсtive, завдяки якому можна було отримати гроші на корисні ініціативи. Разом з друзями Кирило почав думати, в якому напрямку працювати, і врешті народилась ідея друкувати деталі на 3D-принтері з переробленого пластику.

"Звучало це набагато легше, чим виявилось в житті, але ми впорались, презентували проєкт, виграли грант, купили принтер та почали працювати"! —

пригадує хлопець.

Після купівлі 3D-принтера хлопці організовували у школі збір пластику. Допомагали їм у цьому вчителі та друзі. З переробленого пластику почали друкувати деталі для різноманітних механізмів та приладів. Серед них і хвостовики для дронів.

Зараз замовлення команда отримує від волонтерів, військових, а принтер "працює практично нон стоп". Підлітки розподіляють між собою зміни та по черзі працюють біля пристрою.

"Замовлень доволі багато, намагаємось робити все можливе, щоб виконати всі! Зранку і до 15:00 кожен день я — учень, а далі — волонтер, як і мої друзі. Навіть вихідні ми маємо за графіком, бо принтер не перестає працювати і в неділю", —

додає Кирило.

Також він із друзями зайнятий ще одним проектом - шкільним театром. Школярі мріють відновити катюжанський театр, який колись був відомим. Хлопець каже, що до повномасштабного вторгнення не замислювався над своїми мріями, але потім побачив "русскій мір" на власні очі, і тепер його пріоритет — перемога та волонтерство.

Нагадаємо, У Київському політехнічному інституті імені розробили 3D-імплант, що росте разом із кістками. Конструкція вже врятувала дитину від раку.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.