Новини
Суспільство
Надзвичайні новини
Київ

Щось пішло не так: домашні пологи - це завжди ризик


Нещодавно у Києві лікарі приймали пологи у 37-річної жінки, яка вирішила народити вдома. Спочатку - телефоном, потім знадобилася "швидка".

Фото: pixabay

Як повідомляє КНП "Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф міста Києва", 2 лютого жінка вирішила народжувати вдома, оскільки це були її четверті пологи і поза лікарнею вона вже раз народжувала. Цього разу процесом керував з пологового лікар по телефону, але в один момент щось пішло не так і жінка звернулася до швидкої допомоги.

На щастя, пологи закінчились добре й на світ з'явилась дівчинка. Маму і новонароджену було доправлено до пологового будинку.

Проте під час домашніх пологів трапляються й трагічні ситуації. Так, минулого тижня у Рівному породіллю привезли до пологового майже мертву, повідомляють у RivneUnian.

Жінка, яка вже мала одну дитину, вдруге вирішила народжувати вдома, заздалегідь домовившись із так званою “духовною акушеркою”. Після пологів породілля три години стікала кров'ю. Родичі викликали швидку допомогу лише після того, як вона втратила свідомість. Попри усі реанімаційні заходи врятувати породіллю у лікарні медикам не вдалося.

"Дуже важливо, щоб жінки розуміли, що безпека під час пологів понад усе! Пологи повинні відбуватися у медичному закладі. Медичні працівники кваліфіковано надають допомогу. На сьогоднішній день партнерські пологи дозволено в більшій частині пологодопоміжних закладів України. При бажанні, жінка може отримати підтримку доули на пологах у стінах медзакладів", –  цитує видання головного лікаря міського пологового будинку Світлану Муравську.

Відомо також, що новонароджений хлопчик - живий, і з ним усе добре. Його вага чимала – понад 4 кг 570 грам. Наразі він - під наглядом лікарів у міському пологовому.

Трохи про партнерські пологи під час карантину

Багато вагітних жінок розповідають про розгубленість і страх залишитися одній у активній фазі пологів, коли відчувається максимальний біль, вразливість і потреба у підтримці найближчої людини. До того ж у в наших реаліях партнер у пологах – це ще й багато в чому і «адвокат» мами, і «захисник» від акушерської агресії, недбалого ставлення медперсоналу до породіллі. Однак, згідно із протоколом медичного догляду за здоровою новонародженою дитиною, під час карантину в пологових будинках тимчасово заборонено партнерські пологи.

Як нагадують у "Мережі правового розвитку", наказом МОЗ від 23 березня 2020 року №698 визначено Тимчасові заходи у закладах охорони здоров’я з метою забезпечення їх готовності для надання медичної допомоги хворим на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2.

Так, за дорученням уряду та рекомендацій Міністерства охорони здоров’я України тимчасово припинено проведення планових заходів із госпіталізації та планових операцій, крім термінових і невідкладних, а задля безпеки пацієнтів обмежено відвідування у стаціонарах.
У пологових будинках тимчасово заборонено партнерські пологи для того, щоб зменшити навантаження на персонал, породіль і новонароджених. Виключеннями в питаннях партнерських пологів є приватні клініки, де рівень дезінфекції та засобів захисту персоналу набагато вищий.

Як "Погляд" нещодавно писав, кількість новонароджених у Києві невпинно зменшується. Також ми розповідали, як у Києві патрульні супроводили жінку до пологового будинку.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.

Фото: pixabay