Новини
Здоров'я
Технології
За кордоном

Щоб зупинити передачу вірусу денге, вчені «вживили» антитіла комарям


Латинська Америка заявила, що у 2019 році кількість випадків зараження вірусом денге є найвищою за всю історію. Тож щоб зупинити передачу вірусу, міжнародна група вчених, яку очолили біологи з Каліфорнійського університету, зуміла «вживити» «вантаж» антитіл самкам комарів Aedes aegypti, що поширюють лихоманку. Повідомляє 24 Здоров’я з посиланням на PLOS.

Щоб зупинити передачу вірусу денге, вчені «вживили» антитіла комарям

Це перший в історії людства інженерний підхід до комарів, націлений на чотири типи лихоманки денге.
«Як тільки самка комара бере кров, антитіло активується та експресується – це тригер. Це антитіло здатне перешкоджати розмноженню вірусу і його поширення комахою, що запобігає зараження людини», – пояснив Акбарі з відділення біологічних наук, член Інституту генетики й суспільства Тата. За його словами, такі модифіковані комарі можуть легко з'єднуватись з «системою поширення», поширюючи це антитіло далі, серед цілої популяції комарів, які передають захворювання.

Таким чином, гени з імунної системи людини передаються до імунітету комарів. Цей винахід відкриває абсолютно нову область біотехнологічних можливостей для боротьби з хворобами людини, що передаються комахами.

Довідково:
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, вірус денге загрожує мільйонам людей в тропічному і субтропічному кліматі. Ця лихоманка є основною причиною серйозних захворювань та смертей серед дітей у багатьох країнах Азії та Латинської Америки. Жертви денге страждають від грипоподібних симптомів, включаючи сильну лихоманку, висип й навіть кровотечу. Нині не існує ніякого спеціального лікування від цієї хвороби, тому на першому місці стоять профілактика і контроль поширення вірусу.

Фото: Medical Xpress