Новини
Україна
Головні новини
Україна-суспільство

Що Міністерство енергетики пропонує для зменшення ціни на газ для українців


В. о. міністра Юрій Вітренко розповів, що із 1 лютого у міністерстві пропонують обмежити ціну на газ для "вразливих" споживачів рівнем "хаб мінус" із додаванням певної граничної націнки постачальників, і фіксувати таку ціну на рік.

Фото з відкритих джерел

В.о. міністра енергетики пояснив, що йдеться про рівень ціни 5356 грн за 1000 куб. м, тобто на 44% менше, ніж середньозважена ціна в січні. За словами Вітренка, якщо нічого не робити, то слід очікувати, що ціна в лютому збільшиться ще приблизно на 15%.

«Наразі пропозиція Міністерства енергетики знаходиться на стадії обговорення. Можуть бути "підводні камені", зокрема юридичні обмеження; важливо врахувати всі ризики, зокрема ризик маніпуляцій з боку постачальників; нам потрібно спокійно пояснити МФВ, що мова йде про якраз адекватні ринкові заходи, а не про відкат назад; бажано ще й залучити міжнародних партнерів для спільного тиску на Газпром тощо. Крім того, ми готові розглянути альтернативні пропозиції, які б краще і скоріше вирішували зазначені вище проблеми на ринку. Тобто ми в роботі, і прохання ставитися до цього з розумінням», - наголосив Вітренко у Facebook.

Фото із Фейсбук-сторінки Юрія Вітренка

Він також зазначив, що ціна Нафтогазу для населення на 22% є вищою, ніж могла би бути, тому що вже минув рік після підписання нової угоди з Газпромом, яка прибрала останні технічні проблеми для передачі газу на кордоні РФ - Україна, або для експорту газу незалежних від Газпрому видобувників в РФ або Середньої Азії.

«В Європейському Союзі є чіткі підходи, нормативні акти, які прямо говорять, що неправильно вважати "вразливими" споживачами тільки тих, хто не може сплачувати ринкову ціну (і тому, наприклад, потребує субсидію). Там розрізняють "вразливість" і "енергетичну бідність". В заможній Великобританії більше половини споживачів вважаються "вразливими", хоча меншість з них отримує субсидії. А у нас непотрібно захищати вразливих (за європейськими стандартами) споживачів газу, які не отримують субсидії?» - наголосив чиновник.

Коментар народного депутата

В свою чергу депутат від партії «Слуга народу» Олександр Дубінський (який щойно потрапив до санкційного списку Мінфіну США) зауважив, що прочитавши план дій щодо зниження тарифів, запропонований в.о. міністра енергетики Вітренком, нічого не зрозумів, тому що не побачив фінальної цифри.

Фото із Фейсбук-сторінки Олександра Дубінського

«На скільки будуть знижені тарифи на газ для споживача за січень? Чи буде скасований грабіжницький тариф на доставку газу? І, головне, чи торкнеться план тарифного зниження інших витрат громадянина, а саме вартості:

  • кВт електроенергії
  • кубометра гарячої та холодної води
  • опалення
    Без дій щодо зниження цих тарифів всі дії будуть безглузді, і не будуть сприйняті суспільством»
    , - написав Дубінський у Фейсбук.

«Погляд» пиcав, що Зеленський розповів, чому дорожчає газ.
Нещодавно «Погляд» повідомляв, що обгрунтованість цін на газ перевірять.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.