Що буде з Сонцем: Хаббл сфотографував вмираючу зірку (ВІДЕО)
Космічний телескоп «Хаббл» сфотографував планетарну туманність NGC 5307, яка знаходиться в 10 тисячах світлових років від Землі. Знаходиться вона в сузір'ї Кентавра, яке можна спостерігати в південних широтах нашої планет.
Яскрава точка в центрі – зірка типу білий карлик, а світлий ореол навколо – планетарна туманність, тобто шар зоряної атмосфери, скинутий під час вибуху.
Як повідомлялося раніше, НАСА готує нову місію для відстеження впливу Сонця на Землю.
Цій стадії передує інша – червоний гігант, в якого неминуче перетвориться і Сонце. На цьому етапі зірка сильно збільшується в розмірах (зараз діаметр нашого світила - приблизно 0,01 астрономічної одиниці, а в стадії червоного гіганта він буде дорівнює 2 a.e.). Правда, станеться це не скоро: Сонцю, наприклад, залишилося близько 5,5 мільярдів років.
В ході життя зірки процеси ядерного синтезу постійно намагаються розірвати її на частини, але її власна маса запобігає цьому. У кінцевій стадії червоного гіганта сили термоядерних реакцій і гравітації перестають врівноважувати один одного. Без достатньої кількості енергії, що виділяється від ядерного палива, внутрішні шари колапсують і падають до ядра, а поверхневі – викидаються в космос. На знімку – те, що залишилося від зірки: хмара газу, що розширюються, і залишки ядра червоної гігантської зірки. Це не кінець еволюції зірки – зовнішні шари все ще рухаються і охолоджуються. Всього через кілька тисяч років вони розсіються, і все, що залишиться – неяскравий білий карлик.
Нагадаємо, влітку НАСА опублікувало найближчий у світі знімок сонця. Сонячний зонд НАСА «Паркер» має зблизитися зі світилом, після якого вчені зможуть отримають відповідь на питання, що давно стоїть перед наукою: чому зовнішня атмосфера Сонця має температуру в кілька мільйонів градусів Цельсія, в той час як температура поверхні нашої зірки становить усього лише 3300 градусів Цельсія?