03.10.2018
Надiя Проценко 0
Нещодавно на сайті ІА «Погляд» висвітлювалась тема відкриття у Василькові кризового центру для жінок, які постраждали від насильства.
Журналіст ІА «Погляд» з'ясував, що ще один крок до появи такого центру було зроблено 2 жовтня, коли у Василькові відбулось засідання робочої групи у складі Васильківської районної ради, громадської організації допомоги жінкам, Всеукраїнської благодійної організації «Конвіктус-Україна», лідера ГО «Народна рада Васильківщини» Ірини Чорнощокової та Васильківського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.
Голова Васильківської районної ради Наталія Баласинович, депутатка районної ради Анастасія Яшина, керівник Васильківського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Людмила Деревянко, представники «Конвіктус-Україна» Юлія Царевська і Наталія Решетова вже обрали на території району пристосоване для проживання приміщення, де необхідно зробити косметичний ремонт. Там буде великий хол для роботи з жінками і дітьми, кабінет психолога, кімнати для проживання, кухня, душова кімната та все необхідне. Його місцезнаходження розголошувати заборонено. Відомо лише, що центр буде дислокуватись у Васильківському районі.
Як зауважила в інтерв’ю журналісту ІА «Погляд» Юлія Царевська, менеджер проекту ВБО «Конвіктус Україна», підготовка до початку роботи Васильківського районного центру соціально-психологічної допомоги жінкам перебуває на завершальному етапі: «Ми підготували меморандум про наміри утворення центру для постраждалих жінок від насильства у Васильківському районі. Наступним етапом буде винесення цього питання на порядок денний чергової сесії ради, де представник «Конвіктус-Україна» виступить перед депутатами із доповіддю про доцільність створення такого закладу на Васильківщині. Також ми плануємо передати майно для користування в центрі на суму понад 8 тисяч євро (меблі, побутова техніка, господарські товари тощо). Після того, як буде позитивне рішення щодо відкриття центру, почнемо збирати і навчати фахівців різних служб алгоритму дій при зустрічі із жінкою, яка постраждала від насильства. Це і поліцейські, і медики, й освітяни, всі соціальні працівники, які володітимуть інформацією та будуть перенаправляти постраждалих жінок до такого центру».
Не чекаючи відкриття кризового центру у Василькові, постраждалі жінки від насильства можуть у будь-який час самостійно звернутися по допомогу, зателефонувавши за номером 116123 (з мобільного) або 0 800 500 335 (зі стаціонарного телефону). Це «гаряча» лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації. Після з’ясування усіх подробиць соціальний працівник зустрічається з постраждалою жінкою у певному місці і відводить до центру, який на сьогодні діє лише у Броварському районі Київської області.
«Важливість створення подібного центру у Василькові мають зрозуміти у першу чергу депутати, від рішення яких на черговій сесії залежить факт його існування, – наголошує Юлія Царевська. – Тим більше у Васильківському районі був зафіксований летальний випадок через домашнє насильство. Якщо нам вдасться реалізувати все задумане і нас підтримують депутати, то відкриття центру плануємо здійснити під час масштабної акції «16 днів проти насильства», яка проходитиме з 25 листопада по 10 грудня в усіх регіонах України. Зі свого боку ми готові оплачувати перший час функціонування цього центру, щоб полегшити навантаження на бюджет району».