Новини
Довкілля
Світ-суспільство

Шанс на порятунок: в американському зоопарку народилася рідкісна мавпа (ВІДЕО)

23.09.2019 Бобрик Юлія 0

Вид тонкинский гульман відносять до вимираючих і тому вони під особливим захистом, у світі їх залишилося не більше 2000 особин.

Зоопарк Сан-Франциско бере участь в програмі відродження цих рідкісних приматів. Тонкинский гульман зустрічаються на півдні Китаю і північному сході В'єтнаму. Точна чисельність популяції не відома: за різними даними, від 800 до 2000 особин, внаслідок чого вид визнаний вимираючим.

Десятки тонкинских гульманів також живуть в зоопарках по всьому світу, і фахівці з Сан-Франциско домоглися в догляді за ними найбільших успіхів. З 1985 року, коли зоопарк долучився до програми, тут на світ з'явилося більше двох десятків дитинчат рідкісної мавпи. Вони народжуються з унікальним забарвленням: яскраво-рудим хутром, тоді як дорослі особини – густо-чорні, з білими смужками на голові.

Статевої зрілості гульмани досягають до 4-5 років. Вагітність триває від 6 до 7 місяців і закінчується народженням одного дитинчати. Чергова радісна подія сталася в зоопарку Сан-Франциско 8 вересня: 17-річна самка Кетлін і її 9-річний партнер за прізвиськом Джун Ван стали батьками.

Новонароджений тонкинский гульман важить не більше ніж 0,50 кг. Його яскраве «осіннє» забарвлення збережеться протягом декількох місяців, а потім шерсть почне темніти, і незабаром він буде відрізнятися від дорослих тільки розмірами.

Ім'я малюку (відомо, що це самець) поки не придумали – незабаром зоопарк оголосить конкурс, і всі бажаючі зможуть пропонувати свої ідеї.

Нагадаємо, нещодавно в Берлінському зоопарку народилася двійня панд.