21.09.2018
Ольга Аверіна 0
З приходом осені природа готується до настання холодів. Сумно від того, що дерева вже починають скидати своє ошатне вбрання. Та ще прикріше бачити, як починається сезон спалювання листя, що шкодить і довкіллю, і здоров’ю людини.
Відомо, що тонна тліючого листя виділяє 30 кілограмів чадного газу (він зв’язується із гемоглобіном крові, блокує постачання кисню до тканин організму) та кілька кілограмів мікрочастинок диму.
До вогнищ нерідко потрапляють ДВП, ДСП, фанера. Ці матеріали містять формальдегідні смоли, до складу яких входять формальдегіди, які можуть бути пофарбовані масляною фарбою, що містить свинець.
Крім цього при згорянні листя та рослин виділяються важкі метали, чадний газ, окис азоту й багато інших канцерогенних сполук. А така речовина як бензопірен може викликати ракові захворювання.
До дерев і кущів, що ростуть уздовж доріг за містом, на міських вулицях, забруднювачі надходять з повітря та із забруднених вод і ґрунтів. Свою «ложку дьогтю» додають деревам ще й автомашини, кількість яких усе зростає. Від них зелені насадження отримують важкі метали й нафтопродукти. А всюдисущий токсичний бензопірен накопичується в ґрунтах зелених насаджень через те, що його виділяє асфальт, яким покриті вулиці, площі, прибудинкова територія міст.
Особливо у цей час погано тим, хто страждає на бронхіти, бронхіальну астму, риніти чи тонзиліти, хворим з легеневою патологією.
Та не лише мешканці міст зазнають шкоди від спалювання листя. Небезпека від нього поширюється й на жителів сільської місцевості, які часто-густо у своїх садах, на городах чи на присадибних ділянках використовують засоби від шкідників і гризунів. А восени під час спалювання бур’янів, трави, інших рослинних залишків пестициди та отрутохімікати, накопичені рослинами за сезон, виділяються в повітря.