06.09.2018
Гапон Юлія 000
6 вересня у Бучі пройшла позачергова сесія, на якій присвоювали звання Почесних громадян міста, говорили про готовність закладів освіти міста до навчального року та передавали в позичку обладнання пожежникам і медикам.
Нові почесні громадяни
Сесія розпочалася із схвалення депутатами приєднання до Бучі населених пунктів Бабинці, Мироцьке та Здвижівка.
Далі відбулося призначення керуючим справами бучанського виконкому Дмитра Гапченка (до того він був просто виконуючим його обов’язки).
Після цього новий очільник виконавчого органу запропонував проголосувати за присвоєння звання Почесних громадян міста Буча академіку Борису Патону, співаку Олександру Пономарьову, Герою Василю Антоненку (посмертно). Також проголосували за внесення Віталія Рибчуна до книги пошани м. Буча.
Депутат від ВО “Свобода” Іван Окоєв запитав, який внесок зробив для міста Олександр Пономарьов, і вніс пропозицію голосувати за кожного з цих кандидатів окремо (щоправда, його не підтримали).
Стосовно внеску Пономарьова Бучанський міський голова Анатолій Федорук відповів: "Ми можемо зайти на сайт Олександра, народного артиста України і зрозуміти, прочитати і знати всю ширину і глибину його заслуг перед українським народом... Можна ставити і по Борису Євгеновичу питання подібним чином. Звання “почесний громадянин міста” — це символічний знак територіальної громади".
“НЕдитяче” питання
Про готовність бучанських закладів освіти міста до навчального року, який вже розпочався, розповів начальник відділу освіти Олег Цимбал. Він зауважив, що мережа навчальних закладів освіти міста на сьогодні складається з 9 загальноосвітніх шкіл (з них 7 комунальних, 2 приватних), 13 садочків (7 комунальних, 5 приватних) і 2 позашкільних закладів. У цьому році в школах стало більше на 400 дітей (разом їх зараз 5724).
Іван Окоєв поставив Олегу Івановичу риторичне запитання: "Як ви думаєте, заклад освіти готовий до навчального року, коли, наприклад, вчителі замість свого кабінету сидять в коридорі, деякі класи розміщені в актовому залі, а дехто замість уроків фізкультури сидить під школою, оскільки 5 класів на одній площадці не поміщаються? Ви пишете, що недостатньо місць, але, читаючи такі звіти кожного року, проблема не вирішується!"
На що Олег Цимбал відповів йому: “Навчальний процес передбачає різні форми навчання — і в актовому залі, і на спортивних майданчиках, і в Акваріусі, і в парку”.
Чим все закінчилось?
Далі депутати проголосували за затвердження звіту про виконання бюджету та фінансування місцевих програм за І півріччя поточного року, зміни у штатному розписі Бучанської міської ради, надання у позичку обладнання пожежникам і медикам, внесення змін до договорів оренди земельних ділянок ПрАТ «Меліоратор», ДП «Автомоторс» та інших. Також віддали свої голоси за затвердження міської цільової програми зміцнення і розвитку міжнародних зв’язків на 2018-2020 роки, виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку міста за І півріччя поточного року та внесення змін до неї та ін. І на завершення прийняли рішення про перетворення комунального підприємства «Бучанські новини» на приватне (ТОВ).