Новини
Біла Церква
Екологія
Здоров'я
Земля
Вода
Повітря

Розробка Тарасівського родовища рутил-ільменітових руд: на Білоцерківщині б’ють на сполох


6 серпня у Білій Церкві відбулося засідання робочої групи з питання дослідження умов і обставин діяльності товариства «Рутил-Ільменітова Компанія» на Тарасівському родовищі, що розташоване у Володарському районі Київської області неподалік від Білоцерківщини.

Про це повідомили у Білоцерківській міській раді.

Про велику екологічну небезпеку для жителів прилеглих до Тарасівського родовища територій раніше вже повідомляв «Погляд».

Напередодні у Білій Церкві та Білоцерківському і Володарському районах відбулись ряд заходів, які стовувались питання розробки цього родовища. Зокрема, була проведена позачергова сесію Білоцерківської міської ради, під час якої депутати затвердили низку рішень.

Серед них:

  • Звернення до Президента України, Кабміну, Генеральної прокуратури, Держекоінспекції, Київської облдержадміністрації, Київської облради щодо недопущення здійснення планованої діяльності на Тарасівському родовищі.
  • Про надання Міністерству екології та природних ресурсів України зауважень та пропозицій до планованої діяльності ТОВ «Рутил-Ільменітова Компанія, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля.
  • Звернення до Верховної Ради України щодо необхідності внесення змін до Закону України «Про затвердження Загальнодержавної програми розвитку мінерально-сировинної бази України на період до 2030 року» від 21 квітня 2011 року № 3268-VI.

На сайті Президента України була створена петиція №22/066586-еп щодо заборони видобувати відкритим способом над річкою Рось розсипних циркон-рутил-ільменітових руд і титану.

На сьогоднішній день петицію підписали вже 3105 людей з потрібних 25 000 підписів.

Департамент управління ЖКГ міської ради підготував алгоритм проведення оцінки впливу розробки родовища на довкілля.

Ряд заходів було проведено у Білоцерківському та Володарському районах.

Відбулася сесія Володарської райради, проведені громадські слухання у с. Логвин Володарського району.

Крім того, були зібрано підписи жителів, які виступають проти розробки даного кар’єру, відповідні листи були направлені до Президента України, Верховної Ради України, голови КОДА та Київської облради; на Володарщині діє районний штаб, який координує дане питання.

У Білоцерківському районі відбулося засідання райради, яка була присвячена питанню можливої розробки кар’єру; проведено громадські слухання у селах, території яких межують із Тарасівським лісом; зібрано підписи жителів сіл щодо заборони розробки Тарасівського родовища. Білоцерківська райрада надіслала відповідні запити до Міністерства екології, Білоцерківського лісового господарства, Державної служби геології та надр України, Головне управління Держгеокадастру в Київській області.

Під час сьогоднішнього засідання члени робочої групи мали змогу поставити ряд запитань представнику ТОВ «Рутил-Ільменітова Компанія» Ярославу Арсірію щодо умов діяльності, виробництва, впливу на здоров’я людей, екологію, стан флори і фауни тощо.

Фото Білоцерківської міської ради

Зокрема питання стосувалися встановлення комунікацій для подачі води до кар’єру для здійснення видобутку руди; забезпечення перевезення готової сировини та ремонту доріг внаслідок навантаження на дорожнє покриття; значного водозабору з річки Рось, що може погіршити якість воли у водосховищі та призвести до додаткових витрат на очистку води тощо. Також піднімалось питання економічного зиску від діяльності підприємства для Білої Церкви та прилеглих районів, потребі створення додаткових робочих місць тощо.

Депутат Київської облради Максим Запаскін повідомив, що направив ряд депутатських звернень до Державної служби геології та надр України щодо надання копії всіх документів, які надавалися ТОВ «Рутил-Ільменітова Компанія» для отримання ліцензії на здійснення діяльності, а також до Міністерства екології, Департаменту екології та природних ресурсів КОДА – щодо надання усіх документів, які подавалися до Міністерства екології щодо проведення підприємством оцінки впливу на довкілля.

За підсумками засідання робоча група дала доручення структурним підрозділам Білоцерківської міськради та ТОВ «Білоцерківвода»:

  • підготувати проект рішення міської ради про звернення до Генеральної прокуратури та НАБУ щодо з’ясування законності процедури видачі дозволів ТОВ «РІКО»;
  • підготовати перелік населених пунктів, що здійснюють водозабір з річки Рось нижче по течії від можливого місця розробки Тарасівського кар’єру;
  • направити зразків рішень до усіх населених пунктів, перелік яких надасть ТОВ «Білоцерківвода»;
  • запросити до участі у робочій групф представників Правобережної геологічної експедиції та інші.