Розкрито масштабний рейдерський механізм з участю хакерів
СБУ спільно з іншими правоохоронцями блокувала кіберсхему – угрупування «чорних реєстраторів» втручалося в роботу Державних реєстрів
Для розкриття цього кібермеханізму, яке протягом кількох років сприяло рейдерським захопленням майна по всій території України, було задіяно фахівців низки силових відомств. Тут співпрацювати Служба безпеки України спільно із Кіберполіцією та слідчими ГСУ НП, під процесуальним керівництвом Генеральної прокуратури. Протиправну діяльність організованого угруповання, правоохоронці назвали багатоепізодною.
Як повідомив прес- центр Служби безпеки Украни, у межах кримінального провадження правоохоронці встановили, що ця група організована ще у 2015 році. Її очолив групу киянин, який раніше спеціалізувався на хакерських атаках на Державні реєстри України. Він залучив до її складу колишніх працівників органів державної виконавчої служби, юстиції, держреєстраторів та висококваліфікованих хакерів.
«За грошову винагороду у розмірі від 7 до 50 тисяч доларів США члени групи виконували замовлення як приватних осіб, так і рейдерських угруповань. Зловмисниками перереєстровували рухоме та нерухоме майно, незаконно знімали або накладали арешт, забезпечували незаконну передачу корпоративних прав. Для отримання доступу до Державних реєстрів хакери розсилали на електронні адреси, зокрема державних та приватних нотаріусів, державних реєстраторів листи з файлами нібито від державних та контролюючих органів зі шкідливим програмним забезпеченням. Після відкриття електронних листів зловмисники викрадали логіни і паролі, ключі доступу. Це давало їм можливість віддалено керувати комп’ютером і передавати файли на сервер в мережі «Інтернет». Потім, використовуючи отримані інструменти доступу, хакери несанкціоновано проводили незаконні реєстраційні дії, йдеться у повідомленні.
Співробтники правоохоронних органів провели спецоперацію із припинення рейдерського захоплення зловмисниками мережі автозаправок. Під час спецоперації було здійснено майже 40 санкціонованих обшуків за місцем проживання та знаходження автотранспорту фігурантів справи. У ході слідчих дій вилучено мобільні термінали, комп’ютерну техніку, банківські картки із доказами протиправної діяльності.
«Вилучені докази стали підставою для процесуального затримання чорних реєстраторів у Києві згідно зі ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України. При цьому члени угруповання чинили активний опір правоохоронцям. Затриманим зловмисникам повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1, 2 ст. 361, ч. 4 ст. 190, ч. 4 ст. 358, ч. 1 ст. 209 і ч. 1 ст. 255 Кримінального кодексу України, інормує прес-центр СБУ, і зазначає, що наразі суд вирішує питання щодо застосування до підозрюваних запобіжного заходу.
Раніше «Погляд» повідомляв, що Служба безпеки України викрила та заблокувала рейдерські оборудки групи державних реєстраторів, які через фіктивне підприємство «Путрівське», зареєстроване у Васильківському районі, незаконно перереєстрували понад 200 земельних ділянок на території області.
Також «Погляд» писав про махінації з Держреєстрами. Зокрема, жінка, яка працювала на посаді державного реєстратора та мала повноваження офіційного визнання та підтвердження від імені держави прав на нерухоме майно, отримала від невстановленої особи підроблене рішення суду про визнання права власності в порядку спадкування земельної ділянки і сформувала від його імені заяву щодо переходу цього права.
Фото: СБУ