Новини
Культура
Новини ШоуБізу

Метелик з петриківським розписом - український арт-проєкт на Burning Man


Триметровий метелик поїде представляти Україну на найвідоміший арт-фестиваль у світі Burning Man. Це вже третя робота від вітчизняних художників, яку представлять в американській пустелі.

Метелик складається з металевої конструкції, на яку "надягнуть" світлодіодну стрічку. Його крила розфарбовані у Петриківському стилі: вночі вони будуть підсвічуватися чорним світлом, щоб створити ультрафіолетовий ефект.  Дизайн етнічних крил розробила українська художниця Марина Маляренко-Волк. Їх надрукували на 3D-принтері. Вони нагадують форму людського серця, що є посиланням до "Перевтілення" Франца Кафки - однієї з основних тем цьогорічного "Бьорну".

Дизайн червоно-синьо-жовтих розписів у Петриківському стилі створила українська художниця Марина Маляренко-Волк: «Петриківка – традиційна українська техніка розпису. У давні часи люди у Центральній Україні прикрашали стіни домівок птахами і квітами у Петриківському розписі. Вважалося, що такий розпис принесе хорошу енергію у їх домівки і захистить від негод». Автори кажуть, що мають на меті «відновити українське традиційне мистецтво у сучасному вимірі».

Робота називається Catharsis і розповідає про необхідність звільнятись від емоцій. "Катарсис – це процес вивільнення емоцій, які ми тримаємо всередині нас. Ми їх зберігаємо через наш попередній досвід. Звільнивши ці емоції, ми розкриваємось і перероджуємось. Інсталяція Catharsis саме про цей процес очищення і переродження", - розповідають творці проєкту, зазначає The Village.

«Катарсис передбачає, що спершу ми приймаємо наш попередній досвід і дозволяємо внутрішнім змінам відбутись всередині нас. Лише тоді трансформується і наша плоть. Але серце все те ж і після цих метаморфоз. Єдина відмінність, що цього разу воно відновлене. Саме тому у нашого метелика також є «живе серце», що символізує те людське, що ми завжди несемо з собою», – каже відеопродюсер проєкту Олексій Огурцов.

Дев’ять місяців на арт-проєкті працює команда з десяти людей – п’ятеро волонтерів у Сіетлі і Лос-Анжелесі, троє українців у Львові та ще двоє – у Бангкоку.

Упродовж двох місяців учасники команди, що живуть у Сіетлі, у гаражі вигинають каркас метелика зі сталевих труб, виготовляють крила з тирсоплити та з’єднують деталі. «Ми намагаємося по максимуму підготувати усі елементи за межами Плаї, щоб потім краще транспортувати готові об’єкти і легше їх монтувати у пустелі», – каже архітектор Марк Трембач.

Бюджет проєкту – $6000, з яких $3900 вже вдалося зібрати. На сайті Catharsisкоманда ділиться інформацією про витрати та збирає кошти на створення проєкту. Лишилося знайти гроші на решту матеріалів – люмінесцентні фарби, LED-світло і лампи чорного світла, генератор і транспортування арт-об’єкта на Плаю. Некомерційна організація Nova Ukraine, яка займається промо України у світі підтримує український арт-проект на Burning Man вже вдруге (у 2018 році це був проєкт Sorry).
Відзначається, що Forbes включив Catharsis до списку "Outrageous Art Installations" Burning Man 2019.

ИОД.MEDIA The Village