Різноманітність флори та фауни на Землі може скоротитися на мільйон видів, – вчені
Вже найближчим часом близько мільйона видів рослин і тварин можуть зникнути з лиця нашої планети. Вчені з 50 країн, працюючи під егідою ООН, вперше підготували докладний всебічний доповідь про стан біорізноманіття.
Як повідомляють в організації, понад три роки в цілому майже 500 вчених збирали і аналізували дані з 15 тис. Урядових і наукових джерел з однією метою – визначити вплив економічного розвитку на живу природу. Результати жахають: безліч видів рослин і тварин – як на суші, так і в океані – через діяльність людини зникають надшвидкими темпами і можуть бути втрачені назавжди вже за нашого життя – протягом декількох десятиліть...
Звичайна людина, може запитати, і що з того, на один вид більше – на один менше? Як вплине втрата цих видів, чому потрібно захищати всі ці форми життя?
«Стабільність екосистеми визначається різноманітністю видів. Це екологічний закон: монокультура нестабільна. Система, що складається з обмеженої кількості видів – наземна або океанічна – в принципі не життєздатна. Саме тому збереження біорізноманіття так важливо», – каже представник Міжнародного фонду захисту тварин (IFAW) Марія Воронцова.
Зокрема під загрозою зникнення наразі знаходяться нарвал, южные киты, калифорнийская морская свинья, голубой кит та багато інших тварин. Нагадаємо, нещодавно вчені заявили, що мадагаскарські лемури можуть зникнути з лиця Землі вже в цьому столітті.