Рішення G7: арештовані активи агресора рф - не повернуться до виплати репарацій Україні (ВІДЕО)
Країни G7 схвалили спільну заяву, в якій, зокрема наголошено, що заморожені російські активи залишаться знерухомленими, поки Росія не припинить свою агресію та не заплатить за завдані Україні збитки.
Відповідна заява опублікована пресслужбою канадського головування в G7.
Як зазначено в заяві, якщо припинення вогню досягти не вдасться, країни G7 розглядатимуть всі "можливі варіанти, включаючи варіанти максимального посилення санкційного тиску".
"Ми підтверджуємо, що відповідно до наших правових систем суверенні активи Росії в наших юрисдикціях залишатимуться замороженими доти, доки Росія не припинить агресію та не відшкодує збитки, завдані Україні".
У документі, який публікується від імені країн міністрів фінансів та глав центральних банків G7 за підсумками зустрічі зустріч 20-22 травня в канадському Банфі, також засуджують розв’язану РФ війну, підтримують суверенітет і територіальну цілісність України і вітають поточні зусилля з намагання встановити режим припинення вогню.
Крім того, країни G7 зобов'язались "сприяти зміцненню довіри інвесторів через двосторонні та багатосторонні ініціативи" для відновлення і відбудови України.
"Ми домовилися співпрацювати з Україною, щоб жодна країна чи суб'єкт, або суб'єкти з тих країн, які фінансували чи постачали російську військову техніку, не мали права отримувати прибуток від відбудови України".
Нещодавно ЗМІ повідомляли, що спільна заява за підсумками зустрічі міністрів фінансів G7 може бути зірвана, оскільки США хочуть вилучити з тексту формулювання про "протиправне" вторгнення Росії в Україну.
Своєю чергою міністр фінансів Німеччини Ларс Клінгбайль очікував, що документ на підтримку України буде погоджений.
Вас також можуть зацікавити такі новини:
"Росіяни не дають сигналів щодо припинення вогню", - Зеленський;
Велика Британія оголосила: масштабні санкції - агресору рф;
ЄС схвалив: новий санкційний документ щодо рф.
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і дивіться нас на YouTube. Також читайте та підписуйтесь на нас у Facebook Погляд Київщина та Іnstagram.