Новини
Україна

Реліквії "Привида Києва": зберігатимуть у національному музеї історії України у Другій світовій (ВІДЕО)

Речі будуть зберігати у фондових колекціях музею.

Дружина Михайла Матюшенка, легендарного командира "Привидів Києва", передала до Національного музею історії України у Другій світовій війні його особисті речі.

Про це повідомили у Музеї.

Ці речі тепер будуть зберігати у фондових колекціях музею. Зокрема лист від посольства України в Болгарії щодо ідентифікації знайденого тіла пілота, шеврон 40-ї бригади тактичної авіації Повітряних сил ЗСУ та особистий комплекс, що був на Михайлі в момент загибелі, а саме ліхтарик, ремені рятувальної системи та фрагменти парашута.

Михайло Матюшенко пішов на військову службу як пілот військової авіації ще у 1979 році. Йому вдалося здобути три вищі освіти та величезний авіаційний досвід, який згодивсь і в цивільному житті.

Почавши службу в збройних силах, тоді ще радянських, Михайло Матюшенко, після здобуття Україною незалежності в 1991 р., продовжив службу в лавах ЗСУ. Прослужив до 1996 р., потім пішов у відставку й працював у цивільній авіації.

Коли росія розпочала збройну агресію проти України у 2014 р., він не раз допомагав військовим у зоні проведення АТО/ООС. Організовував поставки необхідних речей для бійців, сформував громадське об’єднання "Щит".

У перші дні широкомасштабного вторгнення армії рф в Україну Михайло Матюшенко повернувся до ЗСУ і став інструктором 40-ї бригади тактичної авіації, відомої як "Привиди Києва". Майже цілодобово легендарний льотчик разом зі своїми учнями оберігав небо української столиці й утримував перевагу в повітрі.

Навесні 2022 року він вирішив перейти до 7-ї авіаційної бригади імені Петра Франка, базованої в м. Старокостянтинів. Бригада мала величезні втрати і він вирішив, що його досвід потрібен саме там. За час його служби в 7-й бригаді було успішно здійснено операцію на складному напрямі в районі селища Високопілля. Це дало змогу Сухопутним військам ЗСУ продовжити просування.

Найвідомішим повітряним боєм Михайла Матюшенка стало знищення зенітно-ракетної системи "Панцырь" неподалік о. Зміїний. Екіпаж літака успішно виконав завдання, але був збитий ППО ворога під час повернення до місця базування. Михайло Матюшенко загинув 26 червня 2022 р. У вересні тіло пілота знайшли на території Болгарії. 3 жовтня 2022 р. його поховали з урочистостями на Алеї Героїв у м. Буча.

Президент України Володимир Зеленський посмертно нагородив званням Героя України з врученням ордена "Золота Зірка" полковника Повітряних сил ЗСУ Михайла Матюшенка.

Нагадаємо, героя та легенду української авіації поховали з усіма почестями на Алеї Слави кладовища в Бучі.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.