#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Яготин
Україна-суспільство
Культурний weekend. Київщина
Київ

Раритетні вишивки з музеїв Переяслава у Софіївському заповіднику

03.06.2021 843 Зіневич Наталія 00000

Колекція української вишивки XVIII - XX ст., передусім рушників, інтер'єрно-побутової тканини та автентичного вбрання з фондової збірки Національного історико-етнографічного заповідника "Переяслав" представлена в виставковому проєкті у Заповіднику "Софія Київська".

Київщина, 19 ст. Збірка НІЕЗ "Переяслав"

Історичні щоденникові записи про побут, звичаї, погляди, смаки українців "розкидані" майже по всьому світові. Цінні матеріали української етнографії зберігаються в архівах багатьох країн і привертають увагу, як теперішніх істориків, так і пересічних громадян.

Місце експонування виставки - Брама Заборовського колись (з сер. 17 ст. до сер.19 ст.) була парадними "воротами" на софійське митрополиче подвір'я. Ймовірно такі пані проходили через барокову браму Заборовського.

May be an illustration of 1 особа
Ілюстрації з альбому О. Шафонського-О.Рігельмана (додаток до рукопису "Записки о Малой России...") та світлини з виставки "Переяславський рушник".

Ілюстрації з альбому О. Шафонського - О. Рігельмана (додаток до рукопису "Записки о Малой России...") та світлини з виставки "Переяславський рушник". Порівняйте одяг (елементи вишивки) 18-19 століть.

May be an illustration of 1 особа
Панянка. З альбому О.Шафонського-О.Рігельмана
May be an illustration
Знатна пані. З альбому О.Шафонського-О.Рігельмана
Немає опису світлини.
Немає опису світлини.
Переяславщина, 19 ст. Збірка НІЕЗ "Переяслав".

Підготовкою і відбором експонатів для виставки займались співробітники Національного історико-етнографічного заповідника "Переяслав" О.Калінович, Н.Костенко, І. Черняк, Т. Калайтата, головний зберігач фондів А.Задорожній та генеральний директор Олексій Лукашевич.

Також, журналісти ІА "Погляд" анонсували театрально-музейний проєкт “Свято на дачі. До 130 дня народження Міхаїла Булгакова”

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.