Новини
Україна
Суспільство
Україна-суспільство

Рання картопля в Україні почала дешевіти

30.06.2020 Кочкина Марина 0

На українському ринку спостерігається тенденція стрімкого зниження цін на картоплю нового врожаю. Основною причиною негативного цінового тренда оператори ринку вважають помітне зниження зацікавленості компаній-експортерів в закупівлі даної продукції.

фото з відкритих джерел

Про це повідомляє ресурс east-fruit. В результаті вже сьогодні українські фермери готові відвантажувати ранню картоплю за ціною 8-12 грн/кг ($0,30-0,45/кг), що в середньому на 20% дешевше, ніж на початку поточного тижня. Поступатися в ціні виробники були змушені по ряду причин. Так, окрім сезонного зростання пропозиції, тиск на ціни надавало зниження закупівельної активності експортерів. В результаті практично весь обсяг ранньої картоплі виробники змушені були продавати на внутрішньому ринку країни.

фото з відкритих джерел

Разом з тим, навіть після суттєвого зниження, ціни на ранню картоплю в Україні на даний момент в середньому на 14% вище, ніж в аналогічний минулорічний період. У той же час фермери не виключають, що вже наступного тижня ціни на цей овоч знову підуть вниз в разі подальшої відсутності експорту.

Раніше Погляд повідомляв про те, що овочі здешевіють, а хліб подорожчає : українські аграрії прогнозують наслідки цьогорічної зими.