Новини
Новини Київської області
Вишгород
Київщина-суспільство
Політика

Районування і Вишгородщина: новий виток дискусій


В.о. голови Вишгородської РДА Олексій Данчин вважає, що жителі Вишгородщини нічого не виграють, якщо Вишгород залишиться районним центром.

Фото ІА"Погляд"

Пікетування парламентського комітету представниками Вишгородського, Іванківського, Поліського й Бородянського районів 22 червня, про яке повідомляв «Погляд», а також аргументовані доводи депутатів за необхідність створення Вишгородського району у межах адмінреформи змусили народних депутатів доручити КОДА перерозглянути питання щодо районування Київщини в напрямку можливості створення Вишгородського району, попрацювати за методикою, визначитися щодо назви району. 

Багато хто назвав маленькою перемогою навіть цей проміжний результат, зауважуючи, що Вишгородський район потрібний на карті Київщини. Аргументи – те, що тут є вся необхідна для функціонування району інфраструктура, і це буде зручно для людей.

Однак не всі згодні з такими аргументами. Зокрема, в.о. голови Вишгородської РДА Олексій Данчин учора, 24 червня, оприлюднив своє бачення проблеми. Загалом він підтримує створення нового Вишгородського району, але його бачення таке: «Для пересічних громадян майже жодного корисного функціоналу нові районні органи влади здійснювати не будуть. Районні ради нових укрупнених районів будуть працювати лише обмежений період, без коштів або повноважень. Оновлені районні адміністрації будуть також обмежені в діяльності та здійснюватимуть наглядові функції за законністю рішень сільських, селищних та міських рад».

Також він звернув увагу на те, що навіть якщо Вишгородського району й не буде, то всі установи – лікарня, поліція, суд, прокуратура тощо продовжать виконувати свої функції у Вишгороді. А довідки чи документи люди зможуть оформити у своїх сільських, селищних або міській радах, і в райцентр для цього їхати не треба буде.

Данчин зазначив, що Вишгород чи жителі Вишгородщини нічого не виграють, якщо Вишгород залишиться районним центром. «Лише нашу душу зігріватиме відчуття статусності, що ми районний центр. Додаткових коштів, фінансування або можливостей це нам не додає. Але може і програти, бо наявність в місті разом із міською владою «великого начальства» не завжди іде на користь містянам, та у випадку, якщо міські очільники - інертні пристосуванці, містом фактично керуватимуть зовсім інші люди», підкреслив в.о. голови Вишгородської РДА, і зазначив, що, власне, люди нічого й не втратять, якщо Вишгород районним центром не буде. Тобто відбувається, за великим рахунком, боротьба амбіцій за статусність.

А людям Данчин порадив: «Почекайте 4 місяці та спробуйте в жовтні на місцевих виборах обрати собі адекватних керівників та депутатів. А от сільські, міські та районні депутати зараз мають чудову можливість наочно продемонструвати власний патріотизм та вирішити питання передачі районного майна, яке було надбане за рахунок платників податків, на користь відповідних місцевих рад. Інакше через 4 місяці нашим майном будуть розпоряджатися бучанські, ірпінські, іванківські та інші невідомі особи. Але – зовсім не ми! Адже незалежно від того, де буде майбутній районний центр (навіть у Вишгороді), якщо це майно і установи перейдуть у власність новоствореної районної ради - Вишгород та вишгородці точно будуть в програші».

Втім, з Олексієм Данчиним погодились далеко не всі. Аргументів за те, що Вишгородський район має бути обов’язково, наводилось немало – і емоційних, і аргументовано-зважених. Наприклад, депутат районної ради Валентина Духота після оприлюднення позиції Олексія Данчина висловила таку думку: «Вважаю, що не відстоювати статус району, тим більше, якщо є підстави утримати цей статус, - це непатріотично. Не все так, як ви описали в своєму пості, щодо долі майбутніх районів. З багатьох питань в Комісії з питань правової реформи в Україні узгодженої позиції ще нема. Більшість вважає,наприклад, що місцеве самоврядування на рівні районів не потрібно... І дуже боляче чути від знайомих з різних регіонів України, як так трапилося, що ми розвалили свій район!».

Можливо, дискусії йшли б по-іншому, і багато питань було б знято, якби законодавство давало відповіді на всі запитання. Бо поки що, наприклад, чіткого нормативного визначення того, чим же саме має займатися керівництво новоствореного району, немає. Можна оперувати хіба що даними законопроекту, але ж проєкт - ще не закон. Та й у Конституції нині закріплені ті функції районів, які вони виконують нині.

Як  повідомляв «Погляд», у Вишгороді переконані, що центром району має стати саме це місто, а не Буча.

Також «Погляд» інформував, що на засіданні позачергової 47-ї сесії Вишгородської районної ради було ініційовано альтернативний  варіант адміністративно-територіального поділу Київщини.

На початку червня ми висвітлювали, що опублікована карта районів Київщини, де позначено 6 районів, які мають утворити у результаті впровадження другого етапу адміністративно-територіальної̈ реформи.