Новини
Ірпінь

Псевдострайк міськради в Ірпені: чому насправді не будується школа


У середу, 13 листопада, в Ірпені пройде так званий страйк ( "бойкот") співробітників міської ради, які нібито протестують проти дій глави прокуратури Києво-Святошинського району Юрія Дмитруня. Як відомо, нещодавно ця прокуратура заарештувала земельні ділянки, на яких екс-мер Ірпеня Володимир Карплюк і його соратники збиралися побудувати ЖК "Синергія Сіті" на 72 житлових будинки. Напередодні Карплюк також випустив відеоролик, в якому спробував перекласти на прокуратуру провину за відсутність в місті такої необхідної нової школи. Але що ж відбулося насправді?

Як відомо, більше року тому, на початку літа 2018-го, ще до звільнення під тиском громадськості з поста міського голови Ірпеня Володимир Карплюк і наближені до нього особи урочисто повідомляли про початок будівництва нової комунальної школи. Оголошеннями було завішане все місто і передмістя, а на будмайданчик без всяких дозволів і землевідведення заїхала будівельна техніка. Але вже восени жителі почали підозрювати недобре: замість школи на ділянці росло повноцінне житлове приміщення, котре значно перевищувало традиційні для навчального закладу 3-4 поверхи. Проект отримав народну саркастичну назву ЖК "Школа", оскільки вже тоді стало ясно, що школу тут ніхто будувати не збирається.

&feature=emb_logo

Вже через рік, в кінці серпня 2019 року, забудовник Ігор Оверко, якого вважають фінансовою "тінню" Карплюка, представив громадськості проект ЖК "Синергія Сіті". Заради його будівництва в грудні 2018 року Ірпінська міська рада в обхід закону поміняла Генеральний план міста, "виділивши" під забудову кілька десятків гектарів землі, котрі взагалі не належать громаді Ірпеня. Після зміни влади (Карплюк був затятим прихильником Петра Порошенка, а схему з Генпланом покривав екс-депутат від 96-го округу Ярослав Москаленко, який був неформальним "смотрящим" за Київською областю від попереднього Президента) прокуратура почала розслідувати обставини зміни Генплану і заарештувала проблемні ділянки.

І ось зараз Володимир Карплюк намагається нас переконати, що це саме прокуратура заважає будувати нову школу, заарештувавши цю ділянку. Прокурор Юрій Дмитрунь вже назвав це спробами Карплюка виправдати власні протизаконні дії.

Що ж відбулося насправді? Постановою слідчого судді Ірпінського міського суду 13 вересня 2019 на земельні ділянки загальною площею понад 29 га, де всупереч вимогам містобудівного та земельного законодавства розпочато будівництво ЖК "Синергія Сіті", а зовсім не комунальної школи, накладено арешт у вигляді заборони відчуження, розпорядження і користування зазначеними земельними ділянками. Законність накладення арешту підтвердили судді колегії Київського апеляційного суду 4 листопада 2019.

Будівництво комунальної школи навіть не намагалися почати, далі огорожі території справа не пішла.

&t=8s

Чому насправді варто сказати спасибі прокуратурі за блокування будівництва ЖК "Синергія Сіті"? Як вже неодноразово писали ЗМІ, на заплавних землях будівництво неможливе. По-перше, землі належать не Ірпеню, а Київській області, міськрада в принципі не мала права ними розпоряджатися. Будь-яке побудоване на підставі рішення міськради там житло рано чи пізно було б визнано незаконним і знесене. По-друге, землі заплави річки Ірпінь відносяться до особливо цінних земель сільськогосподарського призначення, а отже Ірпінська міська рада не мала права змінювати їхнє цільове призначення. Тобто, знову таки, будь-яке будівництво на підставі такого рішення там в принципі неможливе. По-третє, і це, мабуть, найбільш важливий пункт для потенційних інвесторів горе-забудовника: дані території відносяться до особливо цінних земель і періодично затоплюються. В межах земельного масиву знаходиться закрита меліоративна мережа - гончарний дренаж, порушення якого негативно вплине на стан як самого земельного масиву так і прилеглих територій. Ділянки заплавних меліорованих земель в принципі не придатні для будівництва, оскільки в такому випадку неможливо буде регулювати там рівень грунтових вод.

Будівництво ж передбачає демонтаж частини осушувально-зволожуючої системи річок і переведення земель у категорію немеліоративних. Для цього не достатньо рішення місцевої влади - це вимагає погодження з Верховною Радою України. Оскільки це питання, котре впливає на екосистему цілого регіону і здатне погіршити екологічну обстановку не тільки в околицях Ірпеня, але і в прикордонних з нею районах Києва. Верховна Рада, як можна здогадатися, дозволу на переведення земель з не давала. Тобто їх забудова неможлива і незаконна, і призведе до екологічної катастрофи.

Це не кажучи вже про те, що Департамент ДАБК у Київській області провів перевірку і встановив, що навіть будівництво зазначеного житлового комплексу ведеться з численними порушеннями містобудівного законодавства, у зв'язку з чим було винесено припис про призупинення будівництва. Зокрема було встановлено, що більше року велося самовільне будівництво, не проведені обов'язкові інженерно-геологічні та інженерно-геодезичні дослідження, будівельно-монтажні роботи виконані з порушенням будівельних норм і низка інших суттєвих порушень.

Правда, не дуже схоже на примхи прокуратури і прокурора Юрія Дмитруня, як їх намагається подати мешканцям Ірпеня Володимир Карплюк?

Але колишній мер чомусь не розповідає про це у своїх програмах, а змушує співробітників мерії - як ніби вони його власність - прогулювати роботу в догоду його власним комерційним інтересам. Створюючи, крім іншого, незручності для цілого майже 100-тисячного міста, мешканці якого мають право на отримання послуг від органів влади в робочий час. Зрештою, саме вони своїми податками утримують чиновників Ірпінської міськради. Або ж це все-таки персональна обслуга Карплюка, яку він забезпечує з корупційних потоків? Очевидно, детективи НАБУ і слідчі ДБР давно не їздили в бік західного передмістя столиці. Там накопичилося досить багато гучних історій для розслідування.

Окремо необхідно звернути увагу, що порядок проходження служби в органах місцевого самоврядування всіх посадовців та працівників Ірпінської міської ради та Виконавчого комітету Ірпінської міської ради (крім технічного персоналу) регулюється Законом України “Про службу в органах місцевого самоврядування”.

Стаття 12 цього Закону чітко говорить, що посадові особи місцевого самоврядування не можуть бути організаторами і безпосередніми учасниками страйків та інших дій, що перешкоджають виконанню... органами місцевого самоврядування передбачених законом повноважень.

Таким чином, у випадку, якщо посадовці та працівники Ірпінської міської ради та Виконавчого комітету Ірпінської міської ради все таки не будуть працювати 13 листопада - це буде не вимушений бойкот, як провладні ЗМІ намагаються нам довести, а звичайне чергове порушення вимог законодавства.

Зазначене буде прямою підставою для звільнення таких осіб з займаних посад.