Новини
Фастів

Проект «Розумне місто» та перспектива електронного документообігу у Фастові


Про ці напрямки на сьогоднішній апаратній нараді у місті розповідав начальник відділу інформаційних технологій та комп’ютерного забезпечення виконкому Фастівської міськради Микола Ковальов.

Доповідь Миколи Ковальова на апаратній нараді у Фастові. Фото автора

За його словами, у липні цього року президент України Володимир Зеленський видав Указ про заходи щодо поліпшення доступу фізичних та юридичних осіб до електронних послуг.

На даний момент в Україні нараховується 350 держреєстрів, більшість з яких функціонують неефективно і непрозоро, що призводить до корупції і до рейдерства. Цей указ був підписаний для того, щоб в Україні запрацював єдиний веб-портал електронних послуг, користуючись яким, кожен громадянин України, зокрема і мешканець Фастова, мав змогу зайти в свій електронний кабінет, де буде міститись інформація про нього у всіх державних реєстрах і через нього отримати будь які електронні державні послуги. Наприклад, такі, як реєстрації народження людини та місця проживання, реєстрації фізичної особи, як платника податків, реєстрації під час першого оформлення паспорту та інших.

Також на веб-порталі планується проведення електронних виборів та електронного перепису населення.

Окрім того, як повідомив Микола Ковальов, з  1 жовтня в Україні обмежується документообмін між держорганами, що ж стосується переведення організацій на внутрішній електронний документообіг – то це перспектива найближчих 1-2 років.

Міський голова Михайло Нетяжук наголосив на необхідності навчання у Фастові людей старшого віку електронно-комп’ютерній грамотності у зв’язку з поступовою відмовою від паперового документообігу, зокрема організації курсів з навчання сплаті за комунальні послуги, користуванню субсидіями, пільгами і т. д., щоб старші фастівчани не боялись цього робити. На думку Михайла Нетяжука, в першу чергу цьому потрібно навчити голів і секретарів Комітетів самоорганізації населення у фастівських мікрорайонах.

Зрештою деякі кроки в цьому напрямку у Фастові вже робляться, зокрема організовані курси комп’ютерної грамотності для старших людей у міській бібліотеці та школі-ліцеї № 9, про що повідомляв раніше «Погляд».

Також Микола Ковальов повідомив, що у Фастові започатковується проект «Smart City» - проект комфортного, зручного та розумного міста. Да даний момент підходять до завершення роботи по встановленню камер спостереження на ключових перехрестях у місті, а також на в’їздах і виїздах з міста. Зараз йде встановлення програмного забезпечення і тестування цієї системи.

За інформацією фастівського Відділу з питань фізичної культури і спорту, встановлені 10 камер відеоспостереження на стадіоні «Машинобудівник», 4 камери – у ДЮСШ «Локомотив» за адресою Брандта, 65, 4 камери – на стадіоні «Рефрижератор», але там існує проблемне питання обрізки аварійних дерев, що не дає змогу запустити камери в роботу. В майбутньому аварійні дерева можуть перешкоджати роботі всієї глобальної системи відеоспостереження у місті, тож на думку Миколи Ковальова, вже зараз слід визначити організацію, яка б обслуговувала аварійні дерева поблизу цієї мережі.

Нагадаємо, раніше «Погляд» вже повідомляв про встановлення у Фастові 36 камер відеоспостереження, які встановлені у найважливіших місцях міста: у місцях масового скупчення людей, на в’їздах та виїздах з міст, криміногенних вулицях тощо.