28.11.2018
Наталія Біла 0
У Білій Церкві впроваджено чотири модулі («Місцевий бюджет», «Портал публічних фінансів», «Комунальні підприємства», «Карта ремонтів») в рамках проекту «Прозорий бюджет» Центру політичних студій та аналітики «Ейдос».
Завдяки «Прозорому бюджету» кожен користувач інтернету має доступ до інформації про бюджет. У модулях складні фінансові дані подаються у спрощеній візуалізованій формі.
Нагадаємо, у Білій Церкві проект було презентовано ще 28 вересня поточного року. Для того, щоб зробити інформацію про міський бюджет більш доступною та зручнішою у користуванні, цього дня було підписано меморандум про співпрацю між Білоцерківською міською радою і Центром політичних студій та аналітики «Ейдос».
Міська влада зобов’язалась передати всю необхідну інформацію, а Центр «Ейдос» -інтегрувати її в загальну систему.
Як повідомляють у прес-службі Білоцерківського міськвиконкому, за цей проміжок часу вже впроваджено всі модулі проекту та завершується остаточне наповнення даними модуля «бюджет на мапі – карта ремонтів». Кожен з модулів покликаний вирішити маленьку частину великої проблеми інформативності:
- модуль «Місцевий бюджет» дає загальний огляд міського бюджету, дозволяє бачити дохідну та видаткову частину, містить інформацію щодо джерел наповнення бюджету та напрямків, за якими здійснюються видатки;
- модуль «Paywatch» або «Портал публічних фінансів» містить дані щодо транзакцій розпорядників бюджетних коштів. Що дозволяє побачити всі платіжні операції, які здійснюються щодо придбання товарів та послуг за кошти міського бюджету, а також аналізувати дані за широким спектром параметрів;
- модуль "Комунальні підприємства" створений задля візуалізації результатів фінансової діяльності комунальних підприємств міста. Основним завданням модулю є висвітлення показників фінансової звітності та результатів діяльності підприємств у вигляді доступних та зрозумілих для громадян графіків та інтерактивних візуалізацій. Даний інструмент охоплює динаміку всіх показників діяльності підприємств, дає можливість побачити і відсортувати ці показники за певними критеріями і зрозуміти, в якому стані перебуває підприємство за обраним параметром, а також з’ясувати стан комунальних підприємств міста в цілому.
- наразі впроваджується останній модуль - «Карта ремонтів». Він вже з’явився на офіційному сайті і зараз відбувається його наповнення. Після повної готовності він дозволить дати відповідь на питання, що побудоване чи відремонтоване в місті. Крім того, за допомогою системи інтегрованих даних, модуль дозволяє отримати інформацію про роботи, знайти відповідні договори, тендерну документацію щодо даного об’єкту і навіть навести довідки про репутацію компанії. Тобто на скільки якісно вона працювала з попередніми об’єктами – у межах різних міст України та з різними замовниками. Відповідно, у подальшому, це дасть змогу обирати тільки надавачів якісних послуг.
Проекти дозволяють активній частині громади отримати інструменти безпосереднього аналізу та контролю щодо діяльності влади. Таким чином, збільшується рейтинг прозорості міста, а значить зростає рівень довіри громади. Про це свідчать останні показники, згідно яких Біла Церква серед 100 найбільших міст України піднімається в рейтингах. Станом на 11 листопада ц.р. місто Біла Церква покращила свої показники прозорості з 39 до 48 балів у Рейтингу прозорості міст від антикорупційної організації «Трансперенсі Інтернешнл Україна».