Прем’єр-міністри України: 5 найкоротших каденцій
Посада Прем’єр-міністра в Україні з’явилася в березні 1992 року. Відтоді в Україні змінилося 17 керівників Кабінету міністрів.
Олексій Гончарук, який сьогодні написав на ім’я Президента заяву про відставку, став у серпні 2019 року 18-им за ліком главою українського Уряду. Його каденція наразі складає 142 дні.
За Конституцією механізм відставки Прем’єр-міністра має, щоправда, трохи інший вигляд. Дивно, що в Уряді про це не знали.
Довідково
Стаття 115 Конституції України:
"Прем'єр-міністр України, інші члени КМ мають право заявити Верховній Раді України про свою відставку".
Стаття 15 Закону про Кабінет Міністрів:
- Прем'єр-міністр має право заявити Верховній Раді України про свою відставку.
- ВР розглядає питання про відставку Прем'єр-міністра України не пізніше ніж на десятий день після надходження заяви про відставку…
Отже, якщо Гончарук все ж напише заяву про відставку і подасть її, як належить, до Верховної Ради, а парламентарі її приймуть, то чинний Прем’єр міністр стане першим, хто працював на цій посаді менше, аніж півроку. В даному контексті ми говоримо лише про тих посадовців, які займали прем’єрську посаду без доточки в.о. Якщо ж брати до уваги ще й тих, хто тимчасово виконував обов’язки Прем’єр міністра, то беззаперечним “рекордсменом” у цьому реєстрі є Валентин Симоненко, котрий був першим виконувачем обов’язків Прем’єр міністра України між каденціями Вітольда Фокіна та Леоніда Кучми у 1992 році. Працював Валентин Костянтинович на цій посаді аж…12 днів.