Працюють на Росію: СБУ викрила 12 сепаратистських Telegram-каналів (список)
В українському інтернеті процвітає сепаратизм. Зокрема, через Telegram-канали, які адмініструють наші співвітчизники: «Легитимный», «Резидент», «Картель», «Сплетница», «Чорний квартал», «Политический расклад», «Нетипичное Запорожье», «Тремпель Харьков», «Одесский фраер», «Днепр live», «Николаев live», «Херсон live».
Кіберфахівці СБУ викрили масштабну агентурну мережу, яка займалася розвідувально-підривною діяльністю на замовлення спецслужб Росії. Про це повідомляється на офіційному сайті Служби безпеки України.
У ході довготривалої спецоперації оперативники СБУ встановили, що мережу створив так званий 85-й Головний центр спецслужби Головного управління Генштабу Збройних Сил РФ.
До її складу входили жителі Харкова та Одеси, активісти так званої «руської весни», які наразі «базуються» на підконтрольній РФ «ПМР» – Придністровській Молдовській Республіці в Тирасполі.
Спецслужби країни-агресора залучили українців до створення та адміністрування низки політичних всеукраїнських і регіональних Telegram-каналів. «Головним менеджером» мережі є одесит, один із організаторів масових заворушень під час одеського «Антимайдану», якого розшукують за кількома статтями Кримінального кодексу України.
Чоловік особисто адмініструє 12 Telegram-каналів, спілкується із замовниками матеріалів, звітує російським кураторам про виконану роботу та погоджує можливість розміщення замовних матеріалів. Вартість розміщення публікацій становить від кількох сотень у регіональних і до 25-30 тис. грн на всеукраїнських каналах.
Служба безпеки України вже ідентифікувала 50 замовників, які перерахували кошти за публікацію матеріалів. Перевіряється їхня причетність до протиправної діяльності на шкоду інформбезпеці держави.
За висновками лінгвістично-психологічної експертизи, матеріали, які поширювали у Telegram-каналах, були направлені на створення панічних настроїв, загострення і дестабілізацію суспільно-політичної та соціально-економічної ситуації. Ключовим завданням виконавців була дискредитація органів державної влади, вплив на державну політику, штучне створення соціальної напруги та протестних настроїв серед громадян.
Встановлено, що спецслужби Росії дозволили учасникам мережі самостійно організувати механізм монетизації. Транзакції проводили через мережу спільників, які відкрили рахунки в українських банках для отримання «гонорарів» за публікацію замовних матеріалів. Потім виконавці конвертували гроші у валюту і переводили у невизнану «ПМР», Молдову чи Росію.
Також співробітники СБУ затримали у Києві громадянку України, одну з ключових фігуранток провадження. Їй та ще одній учасниці агентурної мережі повідомили про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України.
Додатково оперативники отримали матеріали, які можуть свідчити про причетність затриманої громадянки до збирання інформації, що становить державну таємницю, в інтересах спецслужб Росії. У неї вилучено електронний носій з персональними даними великої кількості співробітників правоохоронних органів, який був з нею під час відпочинку в Домініканській республіці. СБУ неодноразово отримувала дані щодо використання цього регіону для конспіративних зустрічей співробітників спецслужби РФ з агентурним апаратом.
Крім того, заочну підозру за держзраду оголошено очільнику мережі, який переховується від слідства за кордоном.
Операцію з викриття і документування протиправної діяльності проводили оперативники Управління СБУ в Харківській області під процесуальним керівництвом Харківської обласної прокуратури.
Нагадаємо, раніше «Погляд» розповідав про те, що СБУ попередила вивезення за кордон унікального видання Шевченка.
Також ми повідомляли, що СБУ попередила вивезення військових товарів за кордон.
А в той час, як великі плани Facebook в області криптовалюти зіштовхнулися з регуляторами, інша велика соціальна мережа, Telegram, просувається вперед зі своєю власною цифровою валютою Gram, що працює у блокчейні TON.
Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.