25.03.2019
Надiя Проценко 0
Зважаючи на те, що майже 70% українських пацієнтів займаються самолікуванням, не звертаючись по допомогу до лікарів, Міністерство охорони здоров’я розробило план посилення контролю за продажем ліків. Повідомляє Центр громадського моніторингу та контролю.
Ще на початку березня Міністерство охорони здоров'я затвердило Національний план дій із боротьби зі стійкістю до протимікробних препаратів. Тож відтепер в аптеках продаватимуть антибіотики винятково за рецептом. Лікарі і фармацевти отримають чіткі інструкції, у яких випадках слід призначати антибіотики, аби мінімізувати ризики їх невиправданого використання. Також обмеження торкнуться сільського господарства, зокрема, застосування антибіотиків як стимуляторів росту в тваринництві та рослинництві.
Проте зміни стосуватимуться не лише антибіотиків, а й противірусних, антигельмінтних та інших засобів. Усе це через високий відсоток самолікування українців і збільшення кількості небезпечних вірусів, як зазначає в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун і додає: «Водночас ліки не подорожчають, і купити їх зможуть усі, хто потребує, але з дозволу лікаря».
«Вже через кілька років антибіотики можуть перестати діяти на більшість недуг, наприклад, пневмонія, гонорея, туберкульоз та серйозні постопераційні ускладнення стануть смертельними для всього людства», – пояснює голова ГО «Інфекційний контроль в Україні» Віктор Ляшко.
Тож тепер залишилося дочекатися, поки МОЗ розробить низку нормативно-правових актів щодо посилення контролю за продажами ліків, – і до кінця 2020 року усі протимікробні препарати будуть продаватися винятково за рецептами.
Фото з відкритих інтрнет-ресурсів