Посвідчення почесних громадян Вишгорода отримали члени родин загиблих бійців
У Вишгороді започаткували традицію присвоєння статусу почесних громадян міста посмертно: ними стали герої АТО.
Сьогодні, 11 березня, у Вишгородській міській раді відбулося урочисте вручення посвідчень «Почесний громадянин міста Вишгорода». Цей статус було надано вишгородцям-землякам, які загинули у зоні АТО, захищаючи територіальну цілісність і незалежність України на її східних рубежах. Захід було приурочено до Дня українського добровольця, який відзначатиметься 14 березня.
У це свято ніхто не стримував сліз. Адже всі, хто був у залі, згадували своїх рідних, бойових побратимів, тих, хто був поруч, а нині залишився у пам’яті, спогадах… Їм віддає шану увесь Вишгородський край, в тому числі – присвоєнням статусу почесних громадян міста.
Звання «Почесний громадянин міста Вишгорода» посмертно за мужність і відвагу, проявлені у захисті конституційних прав і свобод громадян, за захист суверенітету та територіальної цілісності України, за участь у антитерористичній операції на сході України присвоєно:
- Арсієнку Руслану Леонідовичу,
- Благовісному Віталію Павловичу,
- Білоусу Павлу Вікторовичу,
- Горбенку Святославу Сергійовичу,
- Єрмакову Євгенію Сергійовичу,
- Костюченку Олександру Андрійовичу,
- Непопу Костянтину Івановичу,
- Орлову Олегу Євгенійовичу,
- Савченку Анатолію Валентиновичу,
- Устименку Олександру Анатолійовичу,
- Ханчичу Денису Юрійовичу.
Посвідчення членам родин загиблих вручили голова ГО «Всеукраїнське об‘єднання «Ми українці» Іван Татауров та міський голова Вишгорода Олексій Момот.
«Це була ініціатива всієї ветеранської спільноти Вишгорода і Вишгородського району, за підтримки міського голови і депутатського корпусу минулого скликання. Були зібрані відповідні матеріали щодо подання від нашого ГО «Всеукраїнське об‘єднання «Ми українці» на присвоєння почесного статусу для всіх героїв тієї неоголошеної війни, які призивалися з Вишгородського військомату і йшли захищати Україну. Я дуже вдячний насамперед родинам наших бойових побратимів. І наш пожиттєвий обов’язок –дякувати їм за те, що їхні батьки, чоловіки, сини зробили для нашої України», -
зауважив Іван Тататуров у розмові з журналістом «Погляду».
Про пільги родинам полеглих героїв
За словами Олексія Момота, члени родин загиблих користуються також низкою пільг.
«Така традиція – вшанування наших загиблих героїв присвоєнням їм звання «Почесний громадянин міста Вишгорода» - у нашому місті започаткована вперше. Зауважу, що вони проживали не лише у Вишгороді, а й у Вишгородському районі. Однак вони призивались на службу через наш військомат. Для нас це честь – відзначити таким чином цих людей, які віддали за нас свої життя. Оскільки це для міста прецедент - ми вперше присвоюємо такі почесні звання посмертно, то ми розробимо положення для їхніх родин, аби вони відчували не лише нашу велику повагу і вдячність, а й отримували належну підтримку», –
розповів «Погляду» міський голова Олексій Момот
Як повідомляв «Погляд», у цьому році розпочнуть створення Музею Революції Гідності.
Також ми розповідали про героїчних протестувальників Київщини, які загинули під час Революції Гідності. На 20 лютого 2014 року припав пік розстрілів Героїв Небесної Сотні у центрі Києва.
Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.