Новини

Постачальники, які надають медичне обладнання відмовляються від бюджетних коштів


Підприємці, які продають товари, необхідні під час карантину, не хочуть постачати їх за бюджетні кошти, тому що до них приходять з перевірками правоохоронні органи. Про це заявили мери кількох українських міст під час онлайн-круглого столу "Українські міста на карантині".

За словами Олександра Шамоти, в.о. міського голови, секретаря міської ради Полтави, таке небажання підприємців пояснюється їхніми побоюваннями перевірок, адже такі факти вже були.

“Всі підприємці розуміють, що після карантину наступить післякарантиння. І що правоохоронні органи обов'язково прийдуть з перевірками. От у нас є ситуація – ми закупили респіратори FFP2 за ціною 55 грн. В мене на столі лежить папка з усіма пропозиціями, які надходять до міської ради. В мене були критерії – ціна, сертифікація, швидкість, доставка. Ми знайшли ці респіратори і купили їх – тридцять п'ять тисяч. Але як тільки ми купили і журналісти про це написали (і ми їм дуже вдячні) – одразу отримуємо запити від Генеральної прокуратури, від інших правоохоронних органів, кримінальні провадження за статтями у ЗМІ", – наголосив він

За словами міського голови Тернополя Сергія Надала, міста чекають на допомогу уряду в процесі закупівлі необхідного обладнання і предметів захисту.

"Ми готові об'єднуватися разом щоб купити більше, купити дешевше необхідне обладнання та предмети захисту, але забезпечте, щоб вони були наявні на території України. Можна імпортні купувати – але організуйте цей процес. Це проблема не Тернополя, Полтави чи Умані, це проблема кожного українського міста", – зауважив Сергій Надал.

LB.ua.

Ілюстративний матеріал із відкритих джерел