Новини
Україна
Новини Київської області

Посадовці ігнорують подання щорічних декларацій навіть після нагадування


Серед восьми порушників – депутат місцевої ради в Київській області

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) повідомило органам Нацполіції та прокуратури про вісім випадків неподання декларацій. Ознаки їх умисного неподання було виявлено за результатами контролю своєчасності подання декларацій виявило. Серед осіб, які порушили вимоги закону, депутат місцевої ради в Київській області, посадові особи органів Нацполіції, ДСНС та Державної кримінально-виконавчої служби.

Національне агентство згідно з законодавством повідомляло посадовцям, щодо яких затвердженні обґрунтовані висновки, про необхідність подати декларації протягом десяти днів з дня отримання таких повідомлень. Однак, попри їх отримання, посадовці декларації не подали. Про це НАЗК повідомило Нацполіцію та прокуратуру для здійснення досудового розслідування.

До того ж, під час контролю своєчасності подання декларацій Національне агентство з’ясувало, що декларанти ігнорують подання як щорічних декларацій, так і декларацій перед та після звільнення.

НАЗК звертає увагу, щорічна декларація та декларація особи, що припинила діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається з 1 січня до 1 квітня року, наступного за звітним.  Декларація особи, що припиняє таку діяльність, подається в день звільнення, а якщо припинення виконання зазначених функцій відбулося з ініціативи роботодавця  –  не пізніше двадцяти робочих днів з дня, коли суб’єкт декларування дізнався чи повинен був дізнатися про таке припинення.

Відповідальність за умисне неподання суб’єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбачена статтею 366-1 Кримінального кодексу.

Національне агентство також зазначає, що затвердження  обґрунтованого висновку та направлення його до спеціально уповноваженого суб’єкта у сфері протидії корупції не означає визнання особи винною у вчиненні правопорушення, а є підставою для здійснення досудового розслідування.

Джерело: НАЗК