Податківці проведуть операцію «Урожай»
На контролі – дотримання земельного, податкового та трудового законодавства
Під час операції «Урожай», як повідомило Головне управління ДФС у Київській області, будуть проведені комплексні контрольні заходи щодо перевірки повноти нарахування та сплати податків власниками земельних ділянок площею понад 2 гектари, які власними силами обробляють ці площі для отримання доходу. Операція передбачає всебічний контроль, спрямований на детінізацію відносин в аграрному секторі, а саме – дотримання законодавства, що регулює земельні відносини; питання оподаткування; оформлення використання найманої праці; оплати праці, тощо.
Операція проводиться по всій Україні. Головними управліннями ДФС у областях будуть створені робочі групи. До їхнього складу ввійдуть працівники підрозділів податків і зборів з фізичних осіб, податкового аудиту, податкової міліції, інших підрозділів органів ДФС. Ці робочі групи проаналізують можливі ризики суб’єктів господарювання - аграрників щодо невідповідності обсягів реалізованої продукції (послуг) наявним площам землі, виробничим та трудовим ресурсам. Також будуть проведені комплексні перевірочні заходи щодо виплати реальної зарплати працівникам на всіх етапах виробництва, починаючи з посівної компанії, обробки полів, збирання урожаю, до реалізації сільськогосподарської продукції.
Робочі групи виявлятимуть тих хто використовує працю найманих осіб без належного оформлення трудових відносин, перевірятимуть правильність та повноту виплати орендодавцям земельних паїв орендної плати орендарями. На підставі інформації Держпродспоживслужби встановлюватимуться власники агротехніки, котрі надають послуги з обробітку землі та комбайнування, з подальшим дослідженням документального оформлення таких відносин та декларування отриманих доходів. Також робочі групи виявлятимуть факти використання земельних ділянок без оформлення прав на землю (договорів оренди) та надання пропозицій місцевим органам влади щодо перегляду договорів оренди земельних паїв у частині збільшення розміру орендної плати до економічно обґрунтованих відсотків грошової оцінки землі.
Крім того, регіональні органи ДФС мають ініціювати створення робочих груп із перелічених питань на рівні обласних (районних) держадміністрацій, місцевого самоврядування, із залученням представників органів місцевої влади, територіальних органів Держпродспоживслужби, Держгеокадастру, Держпраці, правоохоронних органів тощо. У співпраці з територіальними органами Держпраці буде звернута увага на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення, затверджені Урядовим розпорядженням від 05.09.2018 №649-р. Якщо будуть виявлені порушення вимог земельного законодавства або умов договору землі, то про це буде повідомлено територіальним органам Держгеокадастру та місцевим органам влади.
Про порушення аграрними товаровиробниками вимог законодавства інформація подаватиметься до місцевих органів влади та правоохоронців.
Фото з відкритих інтернет-ресурсів