Новини
Новини Київської області
Вишгород
Вибори

Подача виборчої документації до ОВК №96: перша спроба – фальстарт


У Вишгороді не всім дільничним виборчкомам вдається здати протоколи голосування з першого разу

Сьогодні, 22 липня, десь опівдні біля ДВК №96, що базується у Вишгороді, виник сплеск невдоволення з боку представників дільничних виборчкомів, які вимагали від окружної комісії пришвидшити роботу з приймання протоколів з мокрими печатками, які засвідчували результати голосування під час позачергових виборів до Верховної Ради.

Як уже повідомляв «Погляд», ОВК №96, де традиційно прийом виборчої документації супроводжується чергами, спробував унормувати питання, видаючи кожному представництву ДВК талончик з номером черги. Але це подіяло мало, бо все ж швидко прийняти протоколи не вдавалось. Навіть попри встановлення спеціальної комп’ютерної програми з перевірки протоколів. Власне, з електроніки все й почалося. Коли майже на годину зависла програма, люди, що очікували ще з ночі своєї черги, почали висловлювати своє невдоволення, а дехто навіть вимагав відмовитися від програмного забезпечення і все перевіряти винятково вручну. На ОВК в той час завітала лідер виборів мажоритарного округу Ольга Василевська-Смаглюк, і люди й до неї звернулися з проханням навести порядок з темпами прийому документації.

Емоційність членів ДВК зрозуміла: більше доби без сну і відпочинку далися взнаки. Втім, члени ОВК – в такому ж становищі: робота в режимі безперервного засідання також є цілодобовою і без відпочинку. А повільні темпи прийому протоколів в окружкомі пояснювали тим, що протоколи, які привозили з 90% ДВК, доводилось відправляти на уточнення, або, попросту – роботу над помилками, яких, як з’ясувалось, у документах було немало, і з якими ці протоколи не прийняли б у ЦВК.

Відповідаючи на сплеск емоцій членів ДВК, співробітники окружкому звертали їхню увагу на те, що їм була видана спеціальна література, де покроково було роз’яснено, як діяти у тій чи іншій ситуаціях, в тому числі й під час заповнення документів. Але, кажуть, одні з них проігнорували цю пам’ятку, оформляючи документацію на власний розсуд. Наслідок цього – подвійна робота і для ОВК, і для ДВК. Адже після виправлення помилок люди знову подавали протоколи до ОВК. Таким чином, десь до 15 години 22 липня було прийнято лише приблизно половину протоколів.