Новини
Україна
Здоров'я
За кордоном

Пластик у дитячому організмі: вчені б’ють на сполох


11 видів мікропластику нещодавно виявили науковці в 97% дітей, які брали участь у досліджені. Вчені прийшли до висновку, що частинки мікропластіку є в організмі майже всіх сучасних дітей, тому пропонують заборонити використання пластикової упаковки, особливо на ринку дитячого харчування.

Дослідження проводили фахівці Федерального відомства Німеччини з охорони навколишнього середовища та Інституту Роберта Коха. Протягом 3 років вони проводили аналіз сечі 2500 дітей і підлітків у віці від 3 до 17 років на предмет наявності в їх організмі 15 видів пластмас. Залишки 11 з 15 видів були виявлені у 97 відсотків учасників експерименту.

Наразі вплив виявлених речовин на людський організм достеменно не відомий. Найбільше дослідників схвилювали високі рівні перфтороктанової кислоти (PFOA), яка довгий час використовувалася в тефлоні, що в свою чергу мав широке поширення у виробництві кухонного посуду. Про небезпеку PFOA відомо давно, зокрема, лабораторно підтверджено, що PFOA є причиною розвитку раку печінки і репродуктивних органів у тварин. Тож сьогодні більшість виробників з нею не працюють. Проте у 20% обстежених дітей вміст перфтороктанової кислоти був вище допустимого рівня.

Деякі з вивчених речовин були заборонені з 2015 року через їх негативний вплив на здоров'я.

Зважаючи на отримані результати досліджень, вчені пропонують повністю заборонити для використання пластикову упаковку, передусім на ринку дитячого харчування.

Ілюстрації з відкритих джерел