Після новорічних канікул на школярів чекає нове шкільне харчування
Про це повідомляє Держпродспоживслужба. Там зазначили, що у перший день нового року завершився перехідний період з оновлення системи закупівель та освоєння нових технологічних карт.
"Держпродспоживслужба контролюватиме впровадження нових норм та дотримання санітарних норм закладами освіти. Ця реформа дуже важлива, адже результати цієї реформи торкаються кожного з нас через здоров’я наших дітей", – заявила голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька.
Оновлене меню для шкільних їдалень охоплює 160 страв. Тож шкільні заклади з 1 січня 2022 року зобов’язані:
зменшити кількість цукру у 2-2,5 рази – до 7,5 г на один прийом їжі;
збільшити кількість фруктів до 100 г на один прийом їжі;
зменшити кількість хліба на 1 прийом їжі з 60-80 г до 30-50 г;
збільшити кількість м’яса птиці;
збільшити кількість молочних продуктів при формуванні меню.
Окрім цього, згідно з вимогами, приблизно 75% продуктів у їдальнях мають бути рослинного походження: овочі, салати, злакові, фрукти та ягоди.
Перевага має надаватися цільнозерновим хлібобулочним виробам із високим вмістом клітковини з додаванням висівок, насіння.
М’ясні страви повинні комбінувати з овочевими гарнірами чи салатами.
Сніданок, обід та вечеря мають містити по одній порції зернових продуктів або картоплі, овочів, фруктів, м’ясних чи рибних страв, молочних чи кисломолочних продуктів.
Сіль у школах дозволятиметься лише йодована. Також повністю буде заборонено використовувати для приготування їжі соуси та майонези (крім кетчупу з високим вмістом томатів).
Заборонено продавати солодкі хлібобулочні вироби, продукти з високим вмістом цукру, солі, консервантів, барвників та ароматизаторів, газовані напої, непастеризовані соки, каву тощо.
Нагадаємо, в школах Ірпеня почали запроваджувати оновлений формат харчування для учнів. Напій із пряними травами, курячі шашлички та болоньєзе. Такі нові страви готують для школярів.
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.