Пилова буря в Україні: у деяких містах – густий смог (ВІДЕО)
У київській адміністрації розповіли, що зараз в Каспійській низовині спостерігається пилова буря і високе запилення повітря. Вітер переносить в Україну повітря з пилом у вигляді найдрібніших частин у верхніх шарах атмосфери.
Поширенню пилової бурі з Каспію в Україні сприяє вітер, а потерпають від пилу передусім східні та південні регіони України, повідомляють в українському Гідрометцентрі.
"Оскільки вітер зараз переносить повітря з того регіону, тобто з південного сходу, то піднятий в Каспії пил у вигляді найдрібніших його частин переноситься в Україну у верхніх шарах атмосфери".
Зокрема, пил осідає у Полтавській, Дніпропетровській, Сумській, Харківській, Запорізькій, Донецькій, Луганській областях.
Невелика кількість пилу також потрапляє на територію Черкаської та Кіровоградської областей. Під вечір 30 вересня гідрометцентр заявив про пил і на території Київщини, Житомирщини та навіть півночі Вінниччини.
Ситуацію погіршує й те, що через спекотне літо та брак опадів поверхня землі є сухою, і це додає "до запилення місцеві пилинки та часточки ґрунту, що здіймає вітер".
Крім того, на Київщині, Чернігівщині та Сумщині "якість повітря може погіршуватися ще й через переміщення оксиду вуглецю із задимленням, що пошириться з-за меж України з північного сходу", кажуть метеорологи.
Синоптики пояснили, чому комбінуються ці дві ситуації.
"Біля землі ми маємо північний потік, тому задимлення поширюється на нашу території з північного сходу, де є джерела диму. А на висоті переважає потік з південного сходу, якраз з місця поширення пилу. Тому обидва чинники забруднення стрімко поширюються на Київщину, де й будуть осідати та залишаться ще на кілька днів".
Наслідки пожеж в Росії та пил першими відчули на Сумщині. Сумська військова адміністрація повідомляє, що "вихор пилу йде із території РФ", а через те, що його супроводжують інші погодні умови, пил і дим не розвіюється.
Сумські метеорологи пояснюють погіршення якості повітря масштабними лісовими пожежами, які наразі вирують в Росії.
"Суміш продуктів горіння перенесено південно-східним вітром на територію України. Найбільша концентрація часточок у повітрі наразі фіксується на Сумщині, Полтавщині, Дніпропетровщині та Миколаївщині".
Через різкі перепади температури вдень і вночі шкідливі речовини накопичуються і утримуються в повітрі близько до землі.
"Такі метеорологічні умови призводять до туману, а забруднюючі речовини майже не розсіюються, що впливає на стан повітря".
Нагадаємо, на початку вересня у Чорнобильській зоні зайнялася пожежа площею 20 гектарів.
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.