Новини
Україна

Підземелля Луцького замку відреставрували і облаштували під укриття (ВІДЕО)

У сховку обладнали сучасну вентиляцію, замінили раніші інженерні мережі та освітлення, підсилили підмурівки частини оборонної стіни.

У Луцьку облаштували укриття у підземеллі XIV століття, яке протягом всього цього часу слугувало містянам сховищем від небезпеки. Приміщення нещодавно відреставрували, тому воно повністю відповідає нормам сучасних укриттів.

Про це повідомляє заступник Міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Тимур Ткаченко у Telegram.

"В Луцьку є укриття, яке використовується за своїм прямим призначення з XIV століття. Це найстаріша захисна споруда цивільного захисту в Україні з тих, де я був і які бачив. Шкода, що наше сьогодення змушує використовувати історичні памʼятки у якості укриттів, а не просто вивчати й досліджувати історію".

Він додав, що ця захисна споруда-музей знаходиться на балансі коледжу в "Окольному замку" і повністю відповідає усім сучасним нормам.

Співфінансування місцевого органу самоврядування та Програма транскордонного співробітництва дозволило розширити площу укриття та провести ремонтно-реставраційні роботи. Там покращили вентиляцію, замінили інженерні мережі та освітлення, підсилили фундамент частини оборонної стіни.

"Всього витрачено майже 2,3 млн євро на всі роботи в історичній памʼятці. Під час повітряної тривоги люди фактично знаходяться у підземному музеї. В інший час тут проводяться екскурсії для всіх охочих. Неймовірна історія неймовірної нації".

Нагадаємо, в Українці на Київщині зʼявилося повноцінне сучасне укриття подвійного призначення. Побудували його на території Академічного ліцею № 1. Це перший об’єкт такої складності та перший досвід такого будівництва в цьому місті. Загальна площа укриття становить 634 м². Це безбар’єрне та доступне середовище, розраховане на 600 осіб.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.