Новини
Головні новини

Підступна ожеледиця: лайфхаки убезпечать від падінь


Настав час підступної ожеледиці, коли варто потурбуватися про власну безпеку - звести до мінімуму ризик падінь. Взимку що не взуєш – однак слизько. Тож, аби не повторити епізод з відомої кінострічки: «Послизнувся, впав, отямився - гіпс», візьміть на озброєння лайфхаки, які допоможуть впевнено ходити вулицями навіть в ожеледицю. Перш за все, фахівці радять звернути увагу на якість зимового взуття, особливо бути прискіпливими до підошви. Вона має бути рифленою та не твердіти на морозі, інакше ніякий протектор не врятує. Кращий варіант при ожеледі - це рифлена підошва з хорошими протекторами. Уникнути травм під час ожеледиці допоможуть знімні підошви із якісної гуми зі сталевими шипами. Не дуже елегантно, утім  ризик падіння значно зменшується. Як варіант, можна скористатися накладками «антилід» у різних варіаціях (обручі, ланцюжки й т. ін., що надягають на підошви).

Робимо підошву безпечною власноруч

Наждачний папір - надійний захисник від ожеледиці Наклейте на підошву щільну тканину або наждачний папір, використовуючи при цьому клей, який не розчиняється у воді. Наклеювати краще кілька невеликих шматків задля створення ефекту рельєфу. Такого захисту від ожеледиці вистачить  на тиждень. Клей «Момент» - наш кращий помічник  Обережно нанесіть його на підошви, після повного висихання розітріть «шкіркою» до стану шорсткості. Такого «антильоду» вистачить на тиждень. Лейкопластир - швидка допомога Купуємо в аптеці рулонний лейкопластир на тканинній основі. На суху й теплу підошву та на каблук наклеюємо смужки пластиря хрест на хрест. Цей спосіб простий і доступний, але не довговічний, оскільки працюватиме лише 2-3 дні. Набійки з поліуретану У взуттєвих майстернях також рекомендують м’які набійки з поліуретану (за бажанням можна прошипувати) та металеві набійки (з шипами, цвяшками). «Цокати» на них в громадських місцях не дуже приємно, проте на слизькій дорозі будете почуватися впевнено.

Поради з безпеки під час ожеледиці

Навіть якісне взуття з шипами на підошвах не вбереже, якщо не дотримуватися звичайних правил, а саме: • ходіть не поспішаючи, ноги злегка розслабте і трохи зігніть у колінах, ступайте на всю підошву; • не тримайте руки в кишенях – це збільшує можливість не тільки падіння, але і важких травм, особливо переломів і струсів мозку. Розмахуйте руками в такт ходьби – так краще утримати рівновагу; • при порушенні рівноваги під час руху в ожеледицю спробуйте швидко присісти – це найбільш реальний шанс утриматися на ногах; • якщо падіння не уникнути – напружте м’язи, згрупуйтесь, а доторкнувшись до землі, спробуйте перекотитися – удар, спрямований на вас, зменшить силу; • будьте уважні й на тротуарі – автомобіль може занести або водій може вчасно не загальмувати; • коли перебігаєте дорогу перед автомобілем врахуйте, що гальмівний шлях на слизькій дорозі збільшується в 4-5 разів.

Будьте уважні та здорові навіть на зимових вулицях!